Lubliniecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gotowy na 30 finał. Zobacz PROGRAM IMPREZY!

Lubliniecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gotowy na 30 finał. Zobacz PROGRAM IMPREZY!

Przed nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jubileuszowej edycji z Finałem w dniu 30 stycznia jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Zgodnie z tradycją, siedzibą Sztabu WOŚP w Lublińcu jest Miejski Dom Kultury – Pomimo, iż koncert odbędzie się bez udziału publiczności, czeka nas mnóstwo atrakcji: m.in. kiermasz ciast, występy dzieci i młodzieży z sekcji MDK, ciekawe rozmowy i oczywiście licytacje – zapowiadają dyrektor MDK Agata Woźniak – Rybka oraz Karolina Groblińska – szefowa Sztabu. 

Wydarzenie będzie transmitowane w portalu Facebook!

Za pomocą portalu Facebook o stałych godzinach będziemy relacjonować dla was wydarzenia z naszego centrum dowodzenia. Zaczynamy już od godz. 11:00 lubianym przez was kiermaszem ciast. W tym roku również poprowadzi go Ewelina Kukowka. Oprócz słodkich wypieków znajdą się także domowe przetwory. Po zakup smakołyków w szczytnym celu zapraszamy do Galerii pod Glinianym Aniołem – informuje Karolina Kwaśniewska – Maroń z MDK.

Kolejne łączenia odbędą się punktualnie o 12:00, 13:00 i 14:00. Mieszkańcy będą informowani o tym, co się dzieje w lublinieckim sztabie oraz na terenie miasta.

Wielki finał zaplanowano na godzinę 15:00. W programie znajdą się takie propozycje jak: występy dzieci i młodzieży z sekcji działających przy MDK, licytacje oraz ciekawe rozmowy, m.in. z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Lublińcu, Włodzimierzem Charchułą.

O godzinie 16:00 wystartuje koncert “Bigbitowe dzieci”, który przeniesie widzów w lata ‘60 i ’70, kiedy to w Polsce królowała właśnie moda na bigbit. Młodzi wokaliści MDK zaśpiewają takie piosenki, jak: “Chłopiec z gitarą”, “Trzynastego”, czy “O mnie się nie martw”. Najmłodsi artyści zaprezentują również znany utwór Katarzyny Sobczyk: “Biedroneczki są w kropeczki”.

O godz. 18:00 imprezę rozkręcą DJ Bonex, DJ Yellow, DJ VIPLAY oraz DJ Szerszeń.

30 stycznia, zgodnie z tradycją, na ulicach miasta kwestować będą wolontariusze. Wpłat na rzecz WOŚP będzie można dokonać bez wychodzenia z domu za pomocą wirtualnej skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/e91wmj

Nie zapomnijcie o licytacjach na Allegro. Można zdobyć naprawdę ciekawe gadżety, jak kubki, koszulki, kalendarze, a przy tym wesprzeć szczytny cel WOŚP. Tradycyjnie mamy dla Was obraz namalowany na zajęciach sekcji Malarstwa Emocjonalnego w MDK oraz kultowe okulary Jurka Owsiaka – informuje MDK. Aby odnaleźć licytacje, wystarczy w wyszukiwarkę Allegro wpisać: “WOŚP Lubliniec”.

Miejski Dom Kultury zaprasza do śledzenia wydarzeń w portalu Facebook: TUTAJ

Wejścia o godzinie: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

Finał transmitowany na żywo rozpocznie się o godz. 15:00

.

  1. Tego nie rozumiem cały dzień imprez. Na gonią dzieci i potem będą biadolić tak wzrasta liczba zakażeń

    Odpowiedz
  2. Panie Werner, chciałbym nawiązać do pańskiego wpisu na Facebooku dot. ubiegania się władz miasta o dofinansowanie z programu Polski Ład. Oburza się pan, że burmistrz składa wnioski, a jednocześnie protestuje przeciw działaniom rządu. Nie przeszkadza to jednak panu czynić dokładnie tak samo: szydzi pan w władz miasta, często występuje przeciw nim, a jednocześnie bez żadnych oporów korzysta pan z tego, co władze te mają do zaoferowania. Bez obrzydzenia korzysta pan ze stadionu miejskiego, składa wnioski o załatwienie różnych spraw, prosi o pomoc. Jest pan dwulicowy, czy to tylko taka taktyka? Ma pan jakiś honor, czy wyznaje pan tzw. moralność Kalego?

    U mnie na pewno szacunku pan nie ma.

    I jeszcze usunął pan post. Spóźniona refleksja, czy (nie do wiary) wstyd?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.