Lubliniecki “Teatr po pracy” wystąpił w trakcie Festiwalu Edukacyjnego w Katowicach

Lubliniecki “Teatr po pracy” wystąpił w trakcie Festiwalu Edukacyjnego w Katowicach

Teatr po Pracy znany jest ze spektakli poruszających ważne tematy społeczne. Podczas Festiwalu Edukacyjnego „Teatr+Integracja” lublinieccy artyści zaprezentowali swoje dobre praktyki związane z integracją i edukacją osób dorosłych.

Organizatorem Festiwalu Edukacyjnego „Teatr+Integracja jest Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, Teatr Zagłębia w Sosnowcu oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Domu Kultury “Bogucice-Zawodzie”. Obejmowało trzydniowe warsztaty połączone z panelem dyskusyjnym oraz prezentacjami praktyk animatorów kultury i nauczycieli z całego województwa śląskiego.

Poruszano istotny temat, związany z wykorzystaniem narzędzi edukacji teatralnej do wspierania procesów integrujących dzieci, młodzież i dorosłych.

Teatr po Pracy wystąpił podczas panelu: “Prezentacje najciekawszych projektów i dobrych praktyk”. Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, przybliżyła uczestnikom Festiwalu historię Teatru po Pracy i opowiedziała o spektaklu “Nie taki sam”, który porusza problematykę integracji i edukacji osób dorosłych w codziennym życiu oraz w strukturach teatru.

Spektakl “Nie taki sam” wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Scenariusz oparty został na książce Ireneusza Giminskiego: “Wautyzmwzięci” – ojca dorosłego, autystycznego syna.

Z muzyczną niespodzianką na scenie wystąpili aktorzy Teatru po Pracy: Martyna Młynarska-Modlińska, Karol Kukowka i Marek Sklarczyk.

Sztuka wzrusza, odznacza się piękną muzyką i wspaniałą grą aktorska. Dotyka tematów niełatwych, jednak czyni to w bardzo przystępny sposób. Premiera spektaklu “Nie taki sam” miała miejsce 8 kwietnia 2018 r. w MDK.

Zdjęcie: MDK Lubliniec [Facebook]

POLECAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.