MDK Lubliniec: Koncert Noworoczny oraz nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury i sportu

MDK Lubliniec: Koncert Noworoczny oraz nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury i sportu

“Gorączka sobotniej nocy” – pod taką nazwą w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zorganizowano Koncert Noworoczny. Wydarzenie odbyło się w minioną sobotę.

Publiczność była świadkiem znakomitego występu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Bartłomieja Pięty, której towarzyszyli uznani wokaliści. W tegorocznym repertuarze królowały utwory grupy Bee Gees.

W trakcie koncertu ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury i sportu.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec, która w 2018 roku obchodziła jubileusz 60-lecia działalności, uhonorowana została tytułem Ambasadora Lublińca. Od 2012 roku orkiestrę prowadzi kapelmistrz Bartłomiej Pięta

To tylko dziesięć lat, ale przez ten okres wydarzyło się dla nas wiele dobrego. W imieniu swoim i całej orkiestry dziękuję wszystkim naszym fanom, widzom w internecie, słuchaczom oraz władzom miasta, które pozwalają nam się rozwijać i osiągać wysoki muzyczny poziom. Dziękuje serdecznie pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Agacie Woźniak – Rybce, która zawsze nas wspiera w każdym działaniu – mówił Bartłomiej Pięta odbierając nagrodę z rąk Burmistrza Lublińca Edwarda Maniury.

W tym roku orkiestrze towarzyszyli uznani piosenkarze i aktorzy musicalowi, m.in.: Michał GrobelnyMarcin Jajkiewicz Maciej Pawlak.

Nagrody z dziedziny kultury powędrowały do:

 • JULII SEKULSKIEJ – skrzypaczki i wokalistki;
 • MONIKI KUBOŚ – artysty fotografa;
 • KATARZYNY SUCHARY – instruktorki Studia Piosenki MDK Lubliniec;
 • PAULINY PIELARZ – za przygotowanie merytoryczne wniosków z programów dotacyjnych, na które Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał dofinansowanie;
 • KRZYSZTOFA GEMBAŁY – za słowa i muzykę do piosenki pt. „Moje miasto” przygotowanej w związku z obchodami 750-lecia miasta Lublińca oraz kierownictwo muzyczne widowiska słowno-muzycznego pt. „Jak Lubliniec do Polski powrócił”, w ramach otrzymanej przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu dotacji z projektu „Bardzo Młoda Kultura”;
 • DAWIDA MIKUDY – za scenariusz, reżyserię, zdjęcia oraz montaż teledysku do piosenki pt. „Moje miasto”, przygotowanej w związku z obchodami 750-lecia miasta Lublińca oraz realizację filmową i montaż koncertu on-line, pt. „Radio gra!” w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki z Miejskiego Domu Kultury.

Nagrody z dziedziny sportu:

W kategorii “Zawodnik”

 • dla ALICJI RZYMOWSKIEJ – zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate;
 • dla ROKSANY KAUDER – zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate;
 • dla DOROTY KUBISZ – zawodniczki Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec;
 • dla KAMILA MALINOWSKIEGO – zawodnika Klubu Sportowego Judo Lubliniec.

W kategorii “Drużyna”:

 • DRUŻYNA JUNIORÓW HANDBALL CLUB HUSARIA LUBLINIEC
 • DRUŻYNA MŁODZIKÓW HANDBALL CLUB HUSARIA LUBLINIEC

W trakcie koncertu po raz pierwszy wyświetlono zwycięski film promujący miasto Lubliniec. Autorką jest Sandra Skorupa-Franiszyn, a współautorem Piotr Tarsa. Film powstał na okoliczność 750-lecia Lublińca i dostępny jest TUTAJ.

Miejska Orkiestra Dęta wykonała utwór “Moje miasto”, a wokaliści MDK zaśpiewali na żywo.

Koncert był transmitowany był w portalu Facebook oraz na kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury.

 1. Kolejny udany występ naszej Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec.
  Tak przy okazji, co się dzieje z zespołem Halka? Jeśli jeszcze istnieje, to może dołączyć się do Orkiestry, Oni są świetni.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.