MDK Lubliniec: Spotkanie z wybitnym reżyserem!

MDK Lubliniec: Spotkanie z wybitnym reżyserem!

W najbliższy poniedziałek o godzinie 17:00, w sali kina „Karolinka” MDK Lubliniec, odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Zanussim – wizyta polskiego reżysera, scenarzysty filmowego, teatralnego i telewizyjnego, producenta filmowego, publicysty, pedagoga oraz filozofa, zbiegnie się z prezentacją jednej z produkcji mistrza, pt. „Obce ciało”. 

Film z 2014 roku wywołał wzmożoną dyskusję wśród krytyków. W uznaniu części obserwatorów, w swojej produkcji Krzysztof Zanussi skierował się ku wartościom prawicowym – Jest antyfeministycznie, antykomunistycznie i bardzo prokatolicko. Należą się twórcy brawa za łamanie lewicowej poprawności politycznej – czytamy w jednej z recenzji. Film oburzył feministyczne lobby do tego stopnia, że próbowano nawet… blokować środki finansowe, przeznaczone na produkcję Zanussiego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Akcja filmu pt. „Obce ciało” rozpoczyna się we Włoszech, gdzie w grupie modlitewnej poznają się i zakochują w sobie Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek). Miłość między nimi jest czysta i piękna, ale jak się okazuje, dla Kasi… niewystarczająca. By poznać dalsze losy bohaterów i uczestniczyć w ciekawym spotkaniu autorskim serdecznie zapraszamy do lublinieckiego domu kultury.

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Spotkanie i rozmowę z twórcą polskiego kina, do której zachęcamy również publiczność poprowadzi Izabela Kapiasova, pochodząca z Czech aktorka znana m.in. z serialu „M jak miłość”. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.