Miasto Lubliniec gromadzi dane dotyczące zapotrzebowania na WĘGIEL. Specjalny formularz dla mieszkańców

Miasto Lubliniec gromadzi dane dotyczące zapotrzebowania na WĘGIEL. Specjalny formularz dla mieszkańców

“W związku z rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, Miasto Lubliniec będzie szacować, ilu mieszkańców posiadających w swoich gospodarstwach kotły węglowe jest zainteresowanych zakupem węgla” – poinformowano na stronie Urzędu Miejskiego.

.

Według komunikowanego opublikowanego w poniedziałek:

“Mieszkańcy Lublińca mogą zgłaszać zapotrzebowanie na konkretną ilość oraz rodzaj węgla (ekogroszek, groszek, orzech, kostka), którą planują zakupić do końca sezonu grzewczego tj. do 30 kwietnia 2023 roku.

Zgromadzone dane szacunkowe pozwolą na podjęcie decyzji, czy Miasto Lubliniec będzie w stanie przystąpić do rządowego programu dystrybuowania wśród mieszkańców węgla, który na razie jest na etapie wstępnego opracowania”.

Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: “Rząd chce ułatwić samorządom dystrybucję węgla na potrzeby mieszkańców. Dzięki rządowemu wsparciu, cena węgla sprzedawanego przez samorządy będzie bardzo atrakcyjna. Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Po uwzględnieniu dodatku węglowego, który wynosi 3 tys. zł, efektywna cena węgla za 1 tonę wyniesie dla mieszkańców tylko 1 tys. złotych.

WIĘCEJ: TUTAJ [gov.pl]

PROJEKT USTAWY: TUTAJ [sejm.gov.pl]

Zapotrzebowanie na węgiel należy składać za pomocą formularza umieszczonego na stronie UM [TUTAJ, w dolnej części strony]

Dokument należy złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Lublińcu, w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego 7A lub w Biurze Podawczym przy ul. Paderewskiego 5 – pokój nr 7, bądź też przesłać skanem na adres wegiel@lubliniec.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (34) 353 01 00 wew. 191 lub 172.

Osoby wypełniające formularz proszone są o zapoznanie się z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ dotyczącą przetwarzania danych w związku z analizą zapotrzebowania na paliwo stałe wśród mieszkańców Miasta Lubliniec, dostępną TUTAJ.

Źródło: lubliniec.eu

  1. Do 30 kwietnia 2023 Czy to znaczy że od 2 maja rozpocznie się sprzedaż? Coś wiadomo o cenach?

    Odpowiedz
    • W szkole uczyli czytać ze zrozumieniem? W formularzu wpisujesz ile potrzebujesz węgla do ogrzania mieszkania/domu do konca kwietnia 2023 a nie ze od wtedy zacznie sie sprzedaż.A cena tez jest jasno napisana ze nie może przekroczyć 2tys za tone.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.