Miasto Lubliniec uwiecznione na dwóch milionach znaczków wprowadzonych przez Pocztę Polską

Miasto Lubliniec uwiecznione na dwóch milionach znaczków wprowadzonych przez Pocztę Polską

17 czerwca 2022 roku Poczta Polska oficjalnie wprowadziła do obiegu kolejny znaczek pocztowy w ramach serii “Miasta polskie”. Tym razem przedstawia on Lubliniec.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało dzięki inicjatywie Posła Ziemi Lublinieckiej – Andrzeja Gawrona oraz Posłanki do Parlamentu Europejskiego – Jadwigi Wiśniewskiej z okazji 750-lecia miasta. 

Znaczek zaprojektowany przez Andrzeja Gosika – artystę malarza oraz grafika, współpracującego z Pocztą Polską od 1994 roku, zaprezentowany został w miniony piątek w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu. Przedstawia on fragment “Edytki” – fontanny zlokalizowanej na lublinieckim rynku oraz pobliski Kościół pw. Świętego Mikołaja.

Lubliniec znalazł się w gronie 30 miejscowości, które jak dotąd, w ramach serii “Miasta polskie” – zapoczątkowanej przez A. Gosika, na swoich znaczkach przedstawiła już Poczta Polska.

Szczególnie serdecznie dziękujemy Zarządowi Poczty Polskiej, którą w Lublińcu reprezentował pan Wiesław Włodek – wiceprezes Zarządu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w publikację tego małego dzieła sztuki – napisał poseł Andrzej Gawron na oficjalnym profilu w portalu Facebook.

Wyraził nadzieję, że znaczek przyczyni się do zwiększenia wiedzy o Lublińcu, w którym – Od 750-lat lubi nam się być, a wszystko zaczęło się od Władysława I Opolskiego, który lubił tu być jako pierwszy – dodał parlamentarzysta.

Oprócz znaczka, Poczta Polska wyda również kopertę FDC, na której przedstawiona została fotografia Zamku w Lublińcu, autorstwa Daniela Dmitriewa.

O znaczku:

 • autor projektu: Andrzej Gosik
 • liczba znaczków: 1
 • wartość: EKONOMICZNY S
 • nakład: 2 000 000 szt. powtarzalny
 • technika druku: rotograwiura
 • format znaczka: 25,5 x 31,25 mm
 • papier: fluorescencyjny
 • arkusz sprzedażny: 100 znaczków
 • data wprowadzenia do obiegu: 17 czerwca 2022 r.

źr. materiały promocyjne Poczty Polskiej [aut. A. Gosik]

Zdjęcie powyżej: A. Gawron – Poseł na Sejm RP [Facebook]

 1. Moim zdaniem ten znaczek jest brzydki.

  Odpowiedz
 2. Janko… tańczył jak mu zagrali

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.