Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca oczarowała widownię we Lwowie!

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca oczarowała widownię we Lwowie!

Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, która wczoraj pojawiła się w sieci – Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta poszerzyła kolekcję dotychczasowych sukcesów. Działająca przy lublinieckim Domu Kultury sekcja wróciła już ze Lwowa, gdzie 4 i 5 maja odbywał się VIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Royal Lion”.

W trakcie festiwalu, młodym muzykom występującym pod batutą Bartłomieja Pięty, przypadł zaszczyt reprezentowania nie tylko Lublińca, ale całej Polski. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta była bowiem jedynym reprezentantem naszego kraju w trakcie wydarzenia. Co więcej – znalazła się tam na specjalne zaproszenie organizatorów.

To nie jedyne wyróżnienie jakie spotkało Orkiestrę w związku z wyjazdem na Ukrainę. W każdym z dwóch dni publiczność wybierała najlepszą formację występującą na scenie. Artyści z Lublińca zostali docenieni przez gremium, otrzymując honorowe drugie miejsce – potwierdziła w rozmowie z Lublinieckim.pl Paulina Pielarz z MDK Lubliniec.

To nie jedyny sukces Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która w ostatnich tygodniach zyskała uznanie słuchaczy z Lublińca, Koła, Tarnowskich Gór czy Katowic – Muzycy przekonują do siebie widzów nie tylko dzięki wyjątkowemu repertuarowi. Wystarczy usłyszeć pierwsze dźwięki utworów w ich wykonaniu, by odkryć pasję, serce i oddanie muzyce – przyznaje Paulina Pielarz. Gratulujemy!

Zdjęcie: MDK L-c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.