Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca podbiła Szczecin! Prestiżowe sukcesy w towarzystwie mażoretek “Szafir”

Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca podbiła Szczecin! Prestiżowe sukcesy w towarzystwie mażoretek “Szafir”

Reprezentująca Lubliniec Miejska Orkiestra Dęta, działająca przy Miejskim Domu Kultury w dniach 31 lipca – 1 sierpnia wywalczyła kilka prestiżowych nagród w Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Szczecinie. Zespołowi towarzyszyła grupa mażoretek „Szafir” prowadzony przez Małgorzatę Prowdę – autorkę choreografii, które w Szczecinie prezentowały tancerki.

Udział w szczecińskim IV Festiwalu Orkiestr Dętych poprzedziły trzymiesięczne przygotowania, niezliczone godziny prób, ale też kolejne sukcesy. Młodzi muzycy, rozwijający swoją pasję pod niezawodną batutą Bartłomieja Pięty, spożytkowali dwudniowy maraton występów – koncerty, przemarsze i pokazy musztry paradnej – z dużą nawiązką. Co istotne – do dalekiego Szczecina za orkiestrą podążał jej wierny Fanklub, a więc spora grupa mieszkańców Lublińca, którzy obserwowali festiwalowe zmagania, żywiołowo reagując na każdy występ lublinieckich artystów.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec sprawiła, że o Lublińcu było głośno na drugim końcu Polski! Cały zespół prezentował się bardzo okazale w nowych strojach i mundurach, a co najważniejsze zdobył serca nie tylko jurorów, ale również publiczności. Turyści chętnie robili sobie zdjęcia z pięknymi, ubranymi w złote stroje mażoretkami – relacjonuje Karolina Groblińska z lublinieckiego MDK.

Podczas szczecińskiego festiwalu lubliniecka orkiestra zdobyła najwięcej nagród:

  • I miejsce za koncert sceniczny
  • wyróżnienie dla najlepszego kapelmistrza Bartłomieja Pięty
  • wyróżnienie dla najlepszej tamburmajorki Agaty Kawalec
  • wyróżnienie dla najlepszej solistki Marty Kijas

Jak podkreślają obserwatorzy, widowiskowa musztra paradna i udany koncert na scenie, to najpiękniejsze chwile festiwalu.

Serdecznie gratuluję muzykom Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, mażoretkom „Szafir” oraz instruktorom: kapelmistrzowi Bartłomiejowi Pięcie i Małgorzacie Prowdzie. Miło było spotkać w Szczecinie mieszkańców Lublińca, którzy śledzili festiwalowe zmagania – przyznała, również obecna na miejscu, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Agata Woźniak-Rybka.

Kiedy WRESZCIE usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Lublińcu?

Już we wrześniu planowana jest impreza plenerowa z udziałem muzyków, organizowana w ramach pozyskanego przez Miejski Dom Kultury dofinansowania z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”. Na festyn pod nazwą “Orkiestra wcale nie taka nadęta” już dziś zapraszają sami artyści. Podczas imprezy nie zabraknie prezentacji w wykonaniu mażoretek „Szafir”.

Szersze informacje niebawem na stronie internetowej i na profilu Miejskiego Domu Kultury w portalu Facebook.

Czytaj również:

Wielka szansa dla najmłodszych miłośniczek tańca! Mażoretki “Copacabana” z Ciasnej ogłosiły nabór do trzech formacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.