Mieszkańcy gminy Kochanowice zatrzymali sprawców włamania do urządzeń myjni samochodowej w Lisowie

Mieszkańcy gminy Kochanowice zatrzymali sprawców włamania do urządzeń myjni samochodowej w Lisowie

Dzięki pomocy świadków, lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem włamania do urządzeń myjni samochodowej w Lisowie. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat włamali się do wrzutnika monet myjni i dokonali kradzieży znajdującej się wewnątrz gotówki. Usłyszeli już zarzuty, za które grozi im nawet 10 lat więzienia.

Dyżurny lublinieckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące włamania do myjni samochodowej w Lisowie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, pełniące służbę w tym rejonie. Według zgłoszenia, dwóch sprawców poruszających się samochodem osobowym marki Kia, włamało się do wrzutnika monet stanowiącego wyposażenie myjni i dokonało kradzieży znajdującej się wewnątrz gotówki. Kiedy włączył się alarm, sprawcy próbowali odjechać z miejsca zdarzenia. W trakcie próby ucieczki przestępcy uszkodzili ogrodzenie jednej z przyległych posesji.

Świadkami zajścia byli dwaj mieszkańcy gminy Kochanowice. Widząc przestępstwo postanowili zareagować w myśl założeń kampanii “Nie reagujesz – akceptujesz”. Mężczyźni ujęli obu włamywaczy, a następnie przekazali ich przybyłym na miejsce mundurowym – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat zostali zatrzymani i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn osobiście podziękował mieszkańcom gminy Kochanowice za wzorową postawę obywatelską i wręczył im listy gratulacyjne oraz drobne upominki związane z kampanią „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef lublinieckich policjantów podkreślił, że takie zachowanie jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej służbie. Gratulując niezwykłej postawy i determinacji, życzył powodzenia i sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym.

[źródło / zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl]

  1. Dobrze, że jest ktoś, kto wyręczy policję. Pierdzącą w stołki. I siedzenia samochodów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.