Mieszkańcy gminy Woźniki wspólnie przystroją choinkę na terenie “Łany Skweru”. W jaki sposób?

Mieszkańcy gminy Woźniki wspólnie przystroją choinkę na terenie “Łany Skweru”. W jaki sposób?

Na interesujący pomysł wpadły władze gminy Woźniki. Samorządowcy zaprosili mieszkańców do udziału w zabawie polegającej na wykonaniu ozdoby choinkowej. Prace zostaną wyeksponowane na gminnej choince zlokalizowanej na terenie “Łany Skweru” – zrewitalizowanego obszaru byłego PGR w Woźnikach.

Przedsięwzięcie adresowane jest szczególności do uczniów, Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców – Ze względu na sytuację epidemiczną i reżim sanitarny, nie możemy zorganizować wspólnego ubierania choinki przez mieszkańców naszej gminy. Świąteczne drzewo może mieć jednak na sobie wasze dekoracje – zachęcają władze gminy, licząc na to, że dzięki inicjatywie m.in. najmłodsi mieszkańcy zainteresują się tradycją i pielęgnowaniem zwyczaju przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Zadaniem uczestników zabawy jest przygotowanie ozdoby choinkowej (bombki, figurki, zawieszki) wykonanej własnoręcznie i w dowolnej technice. Ozdoby mogą być zbudowane z materiałów naturalnych lub surowców wtórnych. Mogą zawierać również elementy charakterystyczne dla wykonawcy np. logo przedsiębiorstwa, szkoły czy stowarzyszenia. Prace powinny dać się powiesić na choince, posiadać odpowiednie mocowanie, a przy tym nie mogą być zbyt ciężkie. Wszystkie ozdoby powinny być odporne na warunki atmosferyczne – zastrzegają organizatorzy.

Ze względu na sytuację epidemiczną, ozdoby należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Woźnikach, ul. Rynek 11 w godzinach jego pracy do 17 grudnia 2020 r. Udział w zabawie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na zaprezentowanie prac na choince gminnej. Urząd Miejski w Woźnikach zastrzega sobie prawo zachowania na własność dostarczonych prac.

[na podstawie: wozniki.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.