Mieszkańcy powiatu pamiętali o tragedii smoleńskiej.

Mieszkańcy powiatu pamiętali o tragedii smoleńskiej.

W środę, punktualnie o godzinie 8.41 na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu grupa mieszkańców naszego powiatu oddała hołd zmarłym w Katastrofie Smoleńskiej. Z okazji dziewiątej rocznicy tragedii złożono wieniec pod Pomnikiem Wojska Polskiego i Powstańców Śląskich.

Do katastrofy rządowego samolotu TU-154 w Smoleńsku doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski.

Główne obchody rocznicy, z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, zaplanowano w Warszawie. Zainaugurowała je poranna msza święta w intencji ofiar. Kolejnymi punktami programu są m.in. Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. W Warszawie zaplanowano również wyświetlenie bloku filmowego pod Pałacem Prezydenckim oraz wieczorny Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie swoje przemówienia wygłoszą Prezydent Andrzej Duda oraz Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

 1. Tłumy !!! “Brawo” Lubliniec, hahaha

  Odpowiedz
 2. I gdzie jest wrak samolotu?
  Tak PIS domagało się od władzy PO aby sprowadziła samolot do Polski.
  Oj jaka burza była, ile słów o bezradności Państwa Polskiego.
  I co Panie Julianie, Pan na to powie?

  Odpowiedz
 3. Mikulskiego nie było?
  Pewnie zajęty pisaniem kolejnej interpretacji…

  Odpowiedz
 4. Dobrze ze wspominali katastrofę smoleńska a nie “zamach” w Smoleńsku co przez wiele lat chore Pisiory próbowały nam wmawiać i czym psuly atmosferę w kraju i oglupiali ludzi…

  Odpowiedz
 5. Helena

  Nie byłam wczoraj pod pomnikiem w Lublińcu i wstyd mi z tego powodu!!
  Nie wiedziałam o tej inicjatywie! Dziękuję tym, którzy tam byli!!
  Domyślam się, że Panowie – przedmówcy, też nie wiedzieli (ale – może i dobrze)!
  A przecież tam pod Smoleńskiem (w bardzo niejasnych okolicznościach) zginęli Polacy z różnych ugrupowań politycznych – cały przekrój poglądów. Zginęli tragicznie – a zamierzali uczcić tych naszych Rodaków – przedstawicieli ówczesnej polskiej inteligencji, których komuniści bestialsko zamordowali w Katyniu! Widać Ich brak dzisiaj na scenie politycznej, kiedy tak nachalna staje się ignorancja, sprzedajność i zwykłe chamstwo!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.