Mieszkańcy woj. śląskiego szczepili się w lokalnych parafiach. W akcję włączył się Lubliniec – z jakim wynikiem?

Mieszkańcy woj. śląskiego szczepili się w lokalnych parafiach. W akcję włączył się Lubliniec – z jakim wynikiem?

Ponad 7 tysięcy osób zaszczepiło się przeciw Covid-19 w ramach akcji “Szczepimy się w parafiach” zainicjowanej przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka.

W przedsięwzięcie włączyło się miasto Lubliniec, gdzie w minioną niedzielę szczepienia prowadzone były przy kościele pw. św. Stanisława Kostki.

Tutejszą akcję wspomogli strażacy z lublinieckiej OSP, oferując mieszkańcom bezpłatny transport do punktu szczepień.

W całym regionie w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 150 kościołów położonych w niemal każdej ze 167 gmin woj. śląskiego. Poszczególne punkty szczepień zorganizowane były przy współpracy z duchowieństwem i samorządami, a niektóre, jak na przykład ten w Czerwionce-Leszczynach, Kaniowie czy wspomnianym Lublińcu, również przy wsparciu strażaków z OSP.

Na przyjęcie szczepionki zdecydowało się łącznie 7 137 mieszkańców regionu. Najwięcej, bo 169 osób zaszczepiło się w Jastrzębiu – Zdroju, a ponad 150 przyjęło szczepionkę przy kościołach w Bieruniu i Rudzie Śląskiej.

W Lublińcu zaszczepiło się 51 osób. Cztery skorzystały z transportu zapewnionego przez Ochotniczą Straż Pożarną. Nasze wsparcie nie ogranicza się jednak tylko do akcji zorganizowanej w minioną niedzielę. W dalszym ciągu oferujemy bezpłatny transport do punktów szczepień, czekając na zgłoszenia pod numerem 730 366 752 – zapowiedział Mateusz Kmieć, naczelnik OSP Lubliniec.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych wiceburmistrz Lublińca Anna Jonczyk – Drzymała, wśród zaszczepionych mieszkańców rozlosowano pięć rowerów miejskich.

Bardzo dziękuję biskupom, proboszczom, samorządowcom, strażakom z OSP, zespołom szczepiennym oraz wszystkim pozostałym osobom, które wspomogły akcję. To dzięki naszym wspólnym działaniom udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie i uzyskać taki wynik. Pamiętajmy, że tylko dzięki szczepieniom możemy uniknąć najgorszych skutków pandemii koronawirusa, dlatego chcemy być z punktami szczepień jak najbliżej mieszkańców regionu i cieszy nas każda kolejna zaszczepiona osoba – podsumował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wcześniej, 1 sierpnia, szczepienia odbyły się pilotażowo w 12 parafiach w regionie. Aby ułatwić mieszkańcom zaszczepienie się, w każdy weekend w województwie śląskim czekają na nich również mobilne punkty szczepień, które działają m.in. na rynkach, przy akwenach wodnych czy obiektach sportowych.

Zdjęcie: Anna Jonczyk – Drzymała [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.