Mieszkaniec powiatu znów zaskoczył! Kolejny zagadkowy baner w centrum Lublińca.

Mieszkaniec powiatu znów zaskoczył! Kolejny zagadkowy baner w centrum Lublińca.

Od kilku dni wzbudza zainteresowanie mieszkańców Lublińca. Baner o treści “Wyłącz telewizor – włącz myślenie” znajduje się pomiędzy Rondem Opolczyka a przejazdem kolejowym, na pograniczu centrum i dzielnicy Steblów. Powyżej widnieje również złota myśl Hipokratesa, nawiązująca do tzw. zdrowego żywienia.

Aforyzm greckiego lekarza i myśliciela to pozostałość po pierwszej akcji mieszkańca, podjętej w kwietniu tego roku. Na dolnym rusztowaniu pojawił się wówczas baner z hasłem: “Rolniku! Prosimy, nie truj nas GLIFOSATEM”. Miał on zwrócić uwagę przechodniów na środek, który w uznaniu autora – Jest po prostu świństwem, używanym do spryskiwania niektórych upraw. W ogólnym założeniu działa chwastobójczo ale przenika do pożywienia i trafia na nasze stołyargumentował twórca akcji w kwietniowej rozmowie z Lublinieckim.pl.

W taki sposób aktywista zamierza dzielić się ze społeczeństwem swoimi spostrzeżeniami – Ludzie powinni się przebudzić, uświadomić sobie wiele problemów i zmierzać ku myśleniu – twierdzi twórca pomysłu – Chciałbym trafić przede wszystkim do osób młodych. One nie mają porównania z czasami, w których globalne mechanizmy działały zupełnie inaczej, nie tylko w kwestii produkcji żywności, o której wspominałem poprzednim razem, ale też w przepływie i wiarygodności informacji. Żyjemy w, co prawda, kolorowym ale bardzo zdradliwym świecie – uczula dzisiaj nasz rozmówca.

Najnowsza produkcja odnosi się do wpływu mediów na kreowanie poglądów. W zamyśle autora, baner: “Wyłącz telewizor – włącz myślenie” ma dystansować odbiorcę, który zbyt powierzchownie przyswaja informacje medialne i bez refleksji wdraża telewizyjny przekaz we własną przestrzeń. Mieszkaniec odcina się zwłaszcza od, najbardziej drażliwego, politycznego wydźwięku serwowanego w kanałach informacyjnych. W jego uznaniu najważniejsze jest umiejętne przetworzenie dowolnej informacji w głowie odbiorcy. Jak twierdzi twórca akcji – Intensywna analiza pozwala na zachowanie własnego zdania i trzeźwej oceny rzeczywistości. Warto stosować ją poprzez własne obserwacje, bez pomocy telewizji – dodaje mieszkaniec.

smart

  1. dr Hubert Czerniak – włączamy myślenie !

    Odpowiedz
  2. super pomysł lepsze niż lgbt wrzeszczące po ulicach !

    Odpowiedz
  3. Idealny baner dla redaktora wernera – czas włączyć myślenie, i wyłączyć pisowskie tvp panie werner 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.