Misja zakończona! Stowarzyszenie OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce wsparło Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich

Misja zakończona! Stowarzyszenie OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce wsparło Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich

18 marca czteroosobowa delegacja Stowarzyszenia OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, udała się do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, aby w tamtejszej diecezji przekazać zebrane rzeczy Polakom zamieszkałym na Kresach Wschodnich. Niemal 3.5 tony produktów przyjął ks. biskup Leon Dubrawski. Dary rozdysponowane zostaną wśród okolicznej ludności polskiej.

Niezwykłe działanie podjęte przez członków Stowarzyszenia było o tyle cenne, że ze względu na pandemię koronawirusa, od niemal 1,5 roku w ten rejon Ukrainy nie trafiło żadne wsparcie z Polski.

Udany finał akcji to przede wszystkim zasługa i rezultat wielkiego zaangażowania strażaków wolontariuszy. Dzięki nim zebrano niezbędne rzeczy – dokonano ich przeliczenia, segregacji, a nawet ważenia – To również zaangażowanie naszych partnerów: firm i instytucji, które wsparły organizację wyjazdu – podkreślają członkowie organizacji.

Ostatecznie produkty trafią do dwóch miejscowości – Kamieniec Podolski i Kobaki. Dostarczono tu również zebrany sprzęt służący do działań pożarniczych – Dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół po stronie Ukraińskiej, na miejscu odbył się pokaz umiejętności służb ratunkowych, gdzie mogliśmy przy okazji naszej wizyty, pokazać w jaki sposób w naszym kraju działamy – informują przedstawiciele Stowarzyszenia.

To jedno z wielu działań o zasięgu krajowym i międzynarodowym podejmowanych przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. W ubiegłym roku członkowie organizacji udali się z misją sanitarną do Włoch.

W “Misji Ukraina” uczestniczyli: Paweł Ģębalski GRSSWPB, Mirosław Gałuszkiewicz GRSSWPB OSP Lubliniec, Andrzej Mazurkiewicz i Krzysztof Polewski GRSSWPB OSP Stary Węgliniec.

Członkowie Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z misją sanitarną we Włoszech. Wśród nich… nasz mieszkaniec!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.