Mistrzowie akordeonu zagrają w Piasku. Wielki koncert dla Patrycji.

Mistrzowie akordeonu zagrają w Piasku. Wielki koncert dla Patrycji.

Cykl muzyczny “Spotkania z kulturą” , zainicjowany przez Mateusza Meisnera i realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach nie zwalnia tempa. Przed nami kolejny koncert… jednak tym razem w zupełnie nowej lokalizacji, w miejscowości Piasek.

W niedzielę 9 czerwca w scenerii restauracji Zamek na Piasku wystąpi formacja SYMETRIO – trio akordeonowe złożone z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Repertuar zespołu jest bardzo szeroki – począwszy od baroku, przez klasycyzm, muzykę bałkańską i folkową, po kompozycje autorskie. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród. Muzycy zagrali mnóstwo koncertów w Polsce (m.in. NOSPR Katowice, Filharmonia Śląska, NFM Wrocław) oraz za granicą.

Symetrio, w składzie Marcin Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski, występuje od 6 lat. Akordeoniści pochodzą z różnych stron Polski. Spotkali się w Katowicach, gdzie połączyła ich wspólna pasja, zaangażowanie i chęć pokazania akordeonu jako instrumentu pięknego i wszechstronnego.

Koncert będzie nie tylko okazją do poznania magii tego instrumentu, ale także do okazania wsparcia dla jednej z młodych mieszkanek naszej gminy – Patrycji Churas w jej walce z chorobą neurologiczną, ataksją Friedricha. Wydarzenie będzie połączone ze zbiórką publiczną na rzecz Patrycji, organizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej – współorganizatora przedsięwzięcia.

Wstęp na koncert jest bezpłatny lecz ze względów lokalowych liczba miejsc na widowni będzie ograniczona. Osoby chętne do uczestnictwa w wydarzeniu proszone są zgłoszenia telefoniczne pod numerem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach, w godzinach pracy instytucji: tel. 570 620 037 lub 34 357 30 37.

Zapamiętaj: niedziela, 9 czerwca br. godzina 18:00. Zamek na Piasku, ul. Szkolna 3, 42-287 Piasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.