Młodzi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu złożyli ślubowanie i oficjalnie wstąpili w szeregi jednostki

Młodzi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu złożyli ślubowanie i oficjalnie wstąpili w szeregi jednostki

Dzisiejszy dzień był jednym z najważniejszych w tym roku – przyznali w miniony poniedziałek druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu podsumowując uroczystość ślubowania złożonego przez członków Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W ten sposób poszerzono działalność jednostki z naciskiem na odpowiednie przygotowanie kolejnych pokoleń – nie tylko w zakresie ochrony przeciwpożarowej ale również kultywowania tradycji, budowania patriotyzmu oraz kształtowania obywatelskiej postawy.

Uroczystość odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Świadkami ślubowania byli rodzice młodych strażaków oraz zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych: Edward Maniura – Burmistrz Miasta Lublińca, Józef Korpak – Sekretarz Miasta oraz Adam Richter – Radny Rady Miejskiej w Lublińcu. Młodzi strażacy przyjęli pamiątkowe upominki przekazane przez Posła Ziemi Lublinieckiej, Andrzeja Gawrona.

Wydarzenie rozpoczęło się wprowadzeniem drużyn oraz odśpiewaniem hymnu. Kulminacyjnym momentem było oczywiście złożenie ślubowania.

Przed uroczystością, podczas cotygodniowych zbiórek nowicjusze poznali regulaminy i elementy musztry zaprezentowanej później w trakcie ślubowania.

– Młodych druhów czeka jeszcze wiele różnych przygód oraz spora dawka wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że zaowocuje to sukcesami drużyn w przyszłości, a nasza młodzież zaszczepi w sobie ducha prawdziwego strażaka i swoją postawą będzie wzorem do naśladowania. Ślubowanie MDP w każdej jednostce jest podniosłym aktem wychowawczym, świadczącym o patriotycznej postawie młodzieży – komentują starsi koledzy z lublinieckiej OSP.

Po ślubowaniu cała drużyna zwieńczyła wydarzenie kosztując pyszny, strażacki tort!


Nie tylko Lubliniec:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.