Młodzi karatecy z Lubszy kończą udany rok 2021. Świetne występy w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin!

Młodzi karatecy z Lubszy kończą udany rok 2021. Świetne występy w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin!

W dniach 11 i 12 grudnia 2021 r. w Leżajsku odbyły się 4-te Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji WKB, do których zgłoszono ponad 600 zawodników z 15 państw. W tym gronie nie zabrakło dziewięciu zawodników ŚLĄSKIEGO KLUBU KARATE i KICK-BOXINGU z siedzibą w Lubszy w Gminie Woźniki, trenujących na co dzień pod okiem Sylwestra Świdra 3 Dan Karate Kyokushin.

Trójka kadrowiczów stanęła na podium, zajmując drugie miejsca w konkurencji KUMITE i otrzymując tytuły vice-mistrzów Europy. To Robert Maruszczyk (kategoria MEN 18-34 y.o.), Mateusz Bednarek (kategoria BOYS 16-17 y.o.) oraz Agnieszka Kot (kategoria GIRLS 12-13 y.o.).

Solidne występy zaliczyli pozostali ŚLĄSKIEGO KLUBU KARATE i KICK-BOXINGU: Katarzyna Maruszczyk, Wiktoria Skop, Natalia Stanchły, Maja Stanchły, Florian Skop oraz Filip Skop.

Tym wspaniałym osiągnięciem ŚLĄSKI KLUB KARATE I KICK-BOXINGU kończy rok 2021. W tym czasie podopieczni trenera Sylwestra Świdra aż 49 razy stawali na podium, biorąc udział łącznie w dziewięciu turniejach oraz mistrzostwach rangi krajowej i międzynarodowej.

Do Leżajska zjechali zawodnicy z Białorusi, Hiszpanii, Francji, Izraela, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski. Organizatorem Mistrzostw był World Kyokushin Budokai Poland i Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. Sędzią głównym był sensei Tomasz Mendoń z Dębicy.

Profil Klubu w portalu Facebook: TUTAJ

Od lewej: Robert Maruszczyk, Mateusz Bednarek, Agnieszka Kot, trener Sylwester Świder

.

Dolny rząd od lewej: Wiktoria Skop, Natalia Stanchły, Maja Stanchły, Filip Skop, Górny rząd od lewej: Robert Maruszczyk, Katarzyna Maruszczyk, Mateusz Bednarek, Agnieszka Kot, trener Sylwester Świder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.