Młodzi strażacy z terenu powiatu lublinieckiego rywalizowali w Łagiewnikach Wielkich. Udany “Florek 2021”!

Młodzi strażacy z terenu powiatu lublinieckiego rywalizowali w Łagiewnikach Wielkich. Udany “Florek 2021”!

Sukcesem zakończyła się IV Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych “Florek”, zainicjowana w 2017 roku przez Posła Ziemi Lublinieckiej Andrzeja Gawrona. Tym razem – przy wsparciu instytucji i sponsorów – zawody zorganizowane zostały w Łagiewnikach Wielkich, ponieważ reprezentacja tutejszej jednostki OSP zwyciężyła w poprzedniej edycji.

Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie powiatu lublinieckiego. Jego celem jest popularyzacja działań związanych z pożarnictwem, integracja środowiska strażackiego oraz prezentacja umiejętności nabytych przez młodych ochotników, z którymi mogą zapoznać się mieszkańcy powiatu.

W sobotniej imprezie wzięły udział reprezentacje wszystkich gmin powiatu lublinieckiego.

O tym jak istotną rolę w rozwoju jednostek oraz lokalnych społeczności odgrywają tego rodzaju akcje przekonaliśmy się w minioną sobotę. W niezwykle zaciętej rywalizacji najlepszy wynik zanotowali młodzieżowcy z Pawonkowa, którzy jeszcze w 2017 roku… jako jedyni nie brali udziału w pierwszej edycji “Florka” zorganizowanej w Koszęcinie!

To ważny dowód na to, że upowszechnianie pożarnictwa wśród młodych ludzi trafia na podatny grunt i nigdy nie należy przekreślać młodego pokolenia, kojarzonego dzisiaj ze smartfonami oraz brakiem wartościowych zainteresowań – tym bardziej, że oprócz Spartakiady, w powiecie lublinieckim odbywa się wiele innych spotkań sportowych i profilaktycznych oraz pokazów przygotowywanych głównie przez jednostki ochotnicze i Państwową Straż Pożarną.

Na duże znaczenie “Florka” wskazywali sami uczestnicy sobotnich zawodów – Nie wynik ma znaczenie, lecz integracja i aktywizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do wspólnego uczestnictwa w imprezach sportowo – rekreacyjnych, a także popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz drużyn MDP – czytamy na profilu OSP Lubliniec w portalu Facebook.

Członkowie MDP, dziękuję za Waszą obecność i zaangażowanie. Jesteście przyszłością pożarnictwa. Dziękuję KRUS za obecność i ufundowanie nagród głównych Spartakiady. Dziękuję Nadleśnictwom Lubliniec, Koszęcin, Herby za wsparcie, dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Łagiewniki Wielkie za przygotowanie toru i Pani Wójt Gminy Pawonków za gościnę. Dziękuję Komendzie Powiatowej PSP oraz OSP Solarnia za fantastyczny pokaz a także firmie Kadimex za obecność i darowane rękawice. Do zobaczenia za rok! – napisał poseł Andrzej Gawron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.