Można? Można! Miasto Lubliniec wygospodarowało pieniądze na dowóz ukraińskich dzieci do szkół

Można? Można! Miasto Lubliniec wygospodarowało pieniądze na dowóz ukraińskich dzieci do szkół

W ekspresowym tempie w Urzędzie Miejskim w Lublińcu przeprowadzono procedurę Zapytania Ofertowego na “świadczenie usług przewozu dzieci i uczniów – będących obywatelami Ukrainy, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa – do i z placówek oświatowych położonych na terenie Gminy Lubliniec”. 

Kwestię organizacji przewozów przez Miasto poruszył… Starosta Lubliniecki Joachim Smyła w trakcie ostatniej Sesji Rady Powiatu zwołanej w dniu 11 marca. Podkreślił, że na etapie omawiania planów w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy, wiceburmistrz Lublińca Anna Jonczyk – Drzymała wyrażała wątpliwości co do kwaterowania uchodźców w dzielnicy Kokotek i Leśnym Ustroniu ze względu na, jak zacytował: “koszty dowozu dzieci do przedszkoli i szkół”.

Okazało się, że zarówno w obliczu nadzwyczajnej sytuacji związanej z napływem uchodźców na teren Miasta, jak i “Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa”, w Lublińcu udało się wyodrębnić środki na zapewnienie przewozów ukraińskich uczniów do placówek edukacyjnych prowadzonych przez gminę.

Już 16 marca opublikowano ogłoszenie o Zapytaniu Ofertowym na świadczenie usług w okresie od 21 marca do 30 kwietnia, z możliwością przedłużenia przewozów nie dłużej niż do 24 czerwca (zakończenie roku szkolnego).

Zadanie rozbito na dwie części:

 1. Przewóz dzieci i uczniów do i z placówek oświatowych położonych na terenie Gminy Lubliniec na linii Lubliniec – Kokotek – Lubliniec z miejsc wyznaczonych przez Zamawiającego. Szacunkowa długość linii tam i z powrotem wynosi 47,5 km.
 2. Przewóz dzieci i uczniów do i z placówek oświatowych położonych na terenie Gminy Lubliniec na linii Wymyślacz – Steblów – Wymyślacz z miejsc wyznaczonych przez Zamawiającego. Szacunkowa długość linii tam i z powrotem wynosi 28,4 km.

Zaledwie 24 godziny później w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczono Ogłoszenie Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury o rozstrzygnięciu procedury Zapytania Ofertowego, w której najkorzystniejsze wybrane oferty wyniosły odpowiednio:

 • 12 989,68 złotych na realizację zadania nr 1
 • 9 858,26 złotych na realizację zadania nr 2

 

 1. Dlaczego gmina Lubliniec wyrażała wątpliwości co do kwaterowania uchodźców w dzielnicy Kokotek i Leśnym Ustroniu?
  “koszty dowozu dzieci do przedszkoli i szkół”.?

  Czy nie jest to obowiązek gminy?, który w mojej opinii powinien być wykonany natychmiastowo.

  Odpowiedz
 2. A nasze dzieci chodzą pieszo 10 km dziennie. Wstyd i dyskryminacja

  Odpowiedz
 3. Tusk ta wojna jest dzięki twojej polityce na której się nie znasz tylko interesuje CIę kasa którą zarabiasz DZIADU

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.