“Musimy być odpowiedzialni i solidarni”. Burmistrz Lublińca o szczepieniach przeciwko COVID-19

“Musimy być odpowiedzialni i solidarni”. Burmistrz Lublińca o szczepieniach przeciwko COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Wykażmy wspólną odpowiedzialność za nasze zdrowie – apeluje Burmistrz Lublińca, Edward Maniura w piątkowym komunikacie skierowanym do mieszkańców.

W uznaniu Burmistrza, pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni.

– Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół – podkreśla Burmistrz Lublińca Edward Maniura.

W wydanym komunikacie zachęcił do szczepienia się w SP ZOZ w Lublińcu. Przypomniał, że placówka posiada w swoich rezerwach zatwierdzone szczepionki wszystkich producentów, w tym szczepionkę jednorazową, stanowiącą ułatwienie np. dla osób planujących wyjazd za granicę – dzięki temu nie muszą one wracać do kraju, aby przyjąć drugą dawkę.

Dodatkowym wsparciem – pisze Burmistrz – Są uruchomione niedawno Mobilne Punkty Szczepień – Zespoły docierają bezpośrednio do mieszkańców niepełnosprawnych, obłożnie chorych lub z utrudnionym dostępem punktów szczepień, kiedy zbierze się odpowiednia grupa osób chcących przyjąć preparat;

Apeluję o skorzystanie z możliwości ochrony przeciwko COVID-19, jaką daje szczepionka. Wierzę głęboko, że przyjęcie szczepionki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, jakim jest ograniczenie epidemii, a tym samym pozwoli nam wrócić do normalnego życia – zaznaczył Burmistrz Lublińca.

[na podstawie: lubliniec.eu]

źr. lubliniec.eu

Czytaj również:

Coraz mniej chętnych do szczepień przeciw COVID-19 w powiecie lublinieckim. Dyrektor SP ZOZ zaapelował do mieszkańców

 1. Kto chętny do udziału w eksperymencie medycznym? Ale przecież to reklamuje Małysz, Pazura, Kubica i inne autorytety, nie za darmo oczywiście.

  Odpowiedz
 2. Witam! Ciekawe, na czym oparta jest “głęboka wiara” Pana Burmistrza w skuteczność (i bezpieczeństwo?) przyjęcia genetycznego preparatu nazwanego szczepionką? Chyba, nie na opiniach skorumpowanych członków rady medycznej? Niezależni lekarze, ryzykując odebraniem prawa do wykonywania zawodu, mówią prawdę o stosowanym obecnie “eksperymencie medycznym”. http://psnlin.pl/index.html

  Odpowiedz
 3. Nie zawsze zgadzałam się z tym co omówi czy robi nasz burmistrz ale jego apel do mieszkańców w sprawie szczepień bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bo rzeczywiście od nas, naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego zależy bardzo dużo. Niestety wielu też jeszcze jest wśród nas Lubliniczan ludzi przekonanych że
  Covid ich nie dotyczy, egoistów myślących tylko o sobie i zwykłych sabotażystów takich jak nazywajaca się katoliczką p. Helena. Ale to stara prawda – głupota boli otoczenie a nie samego głupca

  Odpowiedz
  • Pani Agato! Co jest miłością bliźniego, w kontekście wmuszanego całemu światu eksperymentalnego genetycznego preparatu i kto okaże się głupcem, pokażą następne miesiące i lata, kiedy najprawdopodobniej zaczną ujawniać się odległe skutki przyjęcia “szczepionki”. Szczerze współczuję wszystkim, którzy straszeni, zmuszani, szantażowani, przekupieni – wzięli udział w medycznym eksperymencie o nieznanych skutkach i żyją teraz w lęku i niepewności!

   Odpowiedz
 4. Szanowna Pani o jakich wymuszeniach, szantażach Pani pisze, gdzie Pani o nich przeczytała? Może jakiś link. Szczepienia p/covid nie są przymusowe. Histeria antyszczepionkowa towarzyszy szczepieniom od ich zarania, od XIX wieku, zawsze były jakieś Heleny które podnosiły wrzask, straszyły piekłem, śmiercią i nie wiadomo czym jeszcze ale mądrzy ludzie wtedy i dziś nie uklękli się i dlatego po niektórych strasznych chorobach nie ma śladu, przestały dziesiątkować ludzkość. Nigdy Pani nie pomyślała, że dzięki szczepieniom Pani i Pani bliscy i wiele milionów ludzi żyje? Wierzy Pani, że ma wiedzę większą niż tysiące lekarzy, naukowców z całego świata. Nie pomyślała Pani że agituje Pani za czymś co jest złe i że szkodzi Pani bliźniemu, skąd pewność że to Pani ma rację?
  Pani ma pewność I nic Panią nie obchodzi, że być może przez histerię rozpętaną przez Panią I Pani podobnym może chorować i umrzeć wiele osób? Głupota boli innych nie głupca. To stara jak świat prawda

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.