“Na czas nieokreślony”. Gmina Kochanowice wprowadza nocne wyłączenia oświetlenia ulicznego

“Na czas nieokreślony”. Gmina Kochanowice wprowadza nocne wyłączenia oświetlenia ulicznego

“W związku z europejskim kryzysem energetycznym i rządowymi zaleceniami odnośnie konieczności oszczędzania w zakresie zużycia energii elektrycznej, została podjęta decyzja o dokonaniu oszczędzania pracy oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kochanowice w godzinach od 23:30 do 4:30 na czas nieokreślony”

– poinformowano w poniedziałek 16 stycznia na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Kochanowicach.

Gmina Kochanowice dołączyła do samorządów, które na mocy Ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej – narzucającej jednostkom samorządowym oszczędność energii na poziomie min. 10% (pod groźbą kar finansowych) – ograniczają oświetlenie uliczne o określonych porach.

Czytaj również [10/2022]

Zaciskanie pasa w Lublińcu! Magistrat wyłącza część oświetlenia oraz iluminacji. Zima bez lodowiska [ZOBACZ LISTĘ]

 

  1. Będę oszukiwali jak w gminie Koszęcin? Najpierw z dnia na dzień wyłączone wszystkie lampy, nocne dewastacje budynków, potem nagle tygodniami lampy całą noc zaświecone. Jak są ferie i dzieciaki mogły by bezpieczniej wracać później do domów to znowu zaciemnienie. Naczelny operator przełącznika pstryka sobie jak mu się podoba. A potem będą statystyki, że chociaż było wyłączone to nie oszczędzili. Może zacznijmy więc od wyłączenia prądu i ogrzewania w szkołach, domach kultury, a przede wszystkim w urzędach gmin i zacznijmy oszczędzać na wynagrodzeniach decydentów? Bo tłumaczenia, że to “w związku z europejskim kryzysem energetycznym i rządowymi zaleceniami odnośnie konieczności oszczędzania w zakresie zużycia energii elektrycznej” można sobie wsadzić między bajki, jeśli ktoś w ogóle cokolwiek czyta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.