Nauczyciel z Lublińca oburzony: “To będzie antypisowska propaganda!”

Nauczyciel z Lublińca oburzony: “To będzie antypisowska propaganda!”

We wtorek skontaktował się z nami nauczyciel jednej z lublinieckich szkół ponadpodstawowych, który poinformował, że w ostatnim czasie, do placówek edukacyjnych z terenu powiatu lublinieckiego, nadano listy z częstochowskiego Biura Poselskiego Poseł Izabeli Leszczyny (Platforma Obywatelska). W swojej korespondencji Posłanka zaprasza pracowników oświaty na planowane spotkania, m.in. w Lublińcu.

W treści listu nasz rozmówca dopatruje się jednak podtekstów politycznych, zwłaszcza w obliczu możliwych strajków nauczycieli. Co na to Biuro Poselskie Poseł Izabeli Leszczyny?

Sprawdziliśmy. Faktycznie – listy dotarły do szkół zlokalizowanych na terenie powiatu. Dla przykładu, potwierdzenia otrzymaliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu, czy też w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach – Serdecznie zapraszam państwa na spotkania konsultacyjne, które odbędą się we wszystkich powiatach naszego regionu. Podczas spotkań zaprezentujemy nasze propozycje, ale przede wszystkim będziemy chcieli wysłuchać Państwa pomysłów i refleksji – pisze Poseł Izabela Leszczyna.

To będzie antypisowska propaganda, a nie konkretne przedstawienie pomysłów Platformy Obywatelskiej na rzekome uzdrowienie szkolnictwa w Polsce – twierdzi nauczyciel. Nie kryje on oburzenia zwłaszcza po przeczytaniu wstępu listu, w którym Poseł Leszczyna atakuje Minister Edukacji Narodowej, Annę Zalewską (PiS) – Minister zamierza startować w Wyborach do Europarlamentu. Odczytujemy to jako próbę ewakuacji i ucieczki od odpowiedzialności za chaos, do jakiego doprowadziła w szkolnictwie – pisze parlamentarzystka, wymieniając – Przepełnione klasy, pracę na zmiany, różne systemy kształcenia i różne egzaminy – czy wreszcie niezrealizowanie obietnice podwyżek dla nauczycieli.

Nie podoba mi się sposób w jaki Pani Poseł atakuje Ministra Edukacji, zwłaszcza w kwestii podwyżek. Uważam, że to zdanie ma przekonać nauczycieli do strajku. Nie chcę się ujawniać, bo mimo różnic politycznych, utrzymuję dobre kontakty z nauczycielami w szkole, w której pracuję. Proszę więc zająć się tym tematem – usłyszeliśmy w słuchawce. W imieniu zgłaszającego, w korespondencji wysłanej do Biura Poselskiego Poseł Izabeli Leszczyny, zapytaliśmy: jakie propozycje padną w trakcie spotkań i czy list sporządzony 5 marca ma związek z planowanymi strajkami nauczycieli…

Spotkania będą składać się z dwóch części. W pierwszej Pani Poseł przedstawi krótko punkty, o których mowa była podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 6 lutego w Warszawie. Chcemy, żeby z propozycjami zapoznali się w pierwszej kolejności nauczyciele. W drugiej, zdecydowanie dłuższej, Pani Poseł chciałaby wysłuchać głosów środowiska. Akcję #PriorytetEdukacja Platforma ogłosiła na wspomnianej konferencji. Wtedy nie było jeszcze wiadomo ani jaką formę będzie miał protest nauczycieli, ani kiedy dokładnie się odbędzie – odpowiedział Łukasz Pabiś, Dyrektor Biura Poseł Izabeli Leszczyny.

To śmieszne – komentuje nauczyciel z Lublińca – W latach 2008/14 Platforma Obywatelska zlikwidowała dokładnie 1146 szkół. Pracę straciło kilkanaście tysięcy nauczycieli, w tym, swego czasu, ja. Pomimo wielu protestów, okrojono ilość godzin historii w podstawie programowej. Tak naprawdę, nikt nie wysłuchał przeciwników posyłania sześciolatków do szkół – wymienia z niesmakiem – Teraz, nagle, przedstawiciele Platformy chcą wsłuchiwać się w głos środowiska nauczycielskiego? A co z rodzicami? Czy ktoś ich wysłucha? Pewno nie, bo nie oni będą decydować o strajku – kończy nasz rozmówca, nie dając się przekonać zapewnieniom Dyrektora Łukasza Pabisia.

 1. Propagandą to wy się zajmujecie niezły tytuł artykułu nie myślałem że ktoś przebije mistrzów ale czasem się zdarza

  Odpowiedz
 2. Poseł Gawron może organizować “konferencje prasowe” kiedy i gdzie chce, a poseł Leszczyna ma zakaz wstępu do Lublińca? Czy te spotkania z panią poseł będą przymusowe???

  Odpowiedz
 3. Kurwa co za kurwa pisowska pisze te artykuły! Jebal cię pies pisowski chuju, idź jebnij lache kaczorowi skurwielu!

  Odpowiedz
 4. Przez 8 lat nie strajkowali, rządzący nie dawali podwyżek, zlikwidowali tysiące małych szkół, zwolnili z pracy tysiące nauczycieli… teraz gdy zablokowano likwidację szkół dano nauczycielom podwyżki – strajkują

  Odpowiedz
 5. Jan to ta osoba, która organizowała marsz nienawiści przeciwko nienawiści?

  Odpowiedz
 6. Jaki Jan taka Platforma

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.