Nawet 107 nauczycieli z gminy Woźniki może ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu do nauki zdalnej

Nawet 107 nauczycieli z gminy Woźniki może ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu do nauki zdalnej

Nauczyciele z terenu gminy Woźniki mogą skorzystać, w ramach rządowego wsparcia, z dopłat do zakupu sprzętu do nauki zdalnej. O dofinansowanie mogą ubiegać się  nauczyciele zatrudnieni zarówno w szkołach publicznych, jak i niepublicznych – prowadzący kształcenie na odległość.

Dotacja wysokości 500 złotych dotyczy zakupu m.in. akcesoriów komputerowych, oprogramowania lub usługi dostępu do internetu – Na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki zwiększyło naszej gminie część oświatowej subwencji o kwotę 53 500 zł. Z rządowego wsparcia może zatem skorzystać 107 nauczycieli – informują władze gminy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

Do poniedziałku 7 grudnia nauczyciele zainteresowani udziałem w programie, winni złożyć odpowiedni wniosek do dyrektora swojej szkoły. Następnie dyrektorzy poszczególnych placówek przekażą nam listę pracowników uprawnionych do otrzymania dotacji. Wsparcie przysługuje nauczycielom, którzy udokumentują zakup sprzętu np. w formie faktury. Wówczas kwota 500 złotych trafi na konto beneficjenta – tłumaczy Daria Nawara z Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Miasta i Gminy Woźniki, jednostki odpowiedzialnej za realizację przelewów.

Środki przekazane jednostce samorządu terytorialnego, które nie zostaną w pełni wykorzystane, mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla szkół i placówek.

Czytaj również:

Wsparcie w nauce na odległość. Gmina Woźniki zakupi kolejne komputery dla swoich uczniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.