Nawet osiem lat więzienia dla internetowych oszustów zatrzymanych przez lublinieckich policjantów

Nawet osiem lat więzienia dla internetowych oszustów zatrzymanych przez lublinieckich policjantów

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu namierzyli, a następnie zatrzymali dwie osoby, które miały dopuścić się oszustw w Internecie – Oszuści za pomocą aplikacji mobilnej oferowali do sprzedaży zdjęcia i filmy, których w ogóle nie posiadali, a w zamian otrzymywali od zainteresowanych kupujących kody Blik, które realizowali w bankomatach – informuje KPP Lubliniec.

Jak ustalili śledczy, którzy pracowali nad sprawą od marca tego roku, 19-letni mieszkaniec gminy Pawonków i 20-letnia mieszkanka powiatu oleskiego korzystając z popularnej aplikacji służącej do wysyłania filmów i zdjęć, oferowali wysłanie za odpowiednią opłatą treści cyfrowych, których w ogóle nie posiadali.

Kupujący płacili za zamówione materiały przesyłając wygenerowany, jednorazowy kod Blik. Oszuści nie wywiązywali się jednak z zawieranych internetowo umów sprzedaży, a otrzymane kody realizowali w bankomatach. Zlekceważeni kupujący nie mogli liczyć ani na otrzymanie opłaconych treści, ani na zwrot pieniędzy.

W ubiegły wtorek policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 19-letniego oszusta, zaraz po podjęciu przez niego środków z bankomatu. W tym samym dniu, wieczorem zatrzymana została 20-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która pomagała mu w przestępczym procederze. Oboje trafili do policyjnego aresztu, a stamtąd zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Prokurator zastosował wobec oszustów środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ śledczy nie wykluczają, że osób, które padły ofiarą internetowych oszustów może być znacznie więcej.

.

UWAGA NA SMS “TWOJA PACZKA ZOSTAŁA ZATRZYMANA PRZEZ SŁUŻBY CELNE”.

Więcej informacji na stronie KPP Lubliniec: TUTAJ

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.