“Nie prowadzimy kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych”. Komenda Główna PSP ostrzega przed oszustami

“Nie prowadzimy kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych”. Komenda Główna PSP ostrzega przed oszustami

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania – przypomina Zespół Prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

W wydanym komunikacie podkreślono, że przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia – apeluje KG PSP.

Zdjęcie: gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.