Nie tylko lasy. Lublinieccy radni dali dobry przykład i porządkowali miasto w rejonie Parku Grunwaldzkiego [ZDJĘCIA]

Nie tylko lasy. Lublinieccy radni dali dobry przykład i porządkowali miasto w rejonie Parku Grunwaldzkiego [ZDJĘCIA]

W sobotę 1 maja Agnieszka Hanszla, Jan Springwald, Franciszek Wróbel i Damian Włodarczyk – radni klubu Forum Samorządu Lublinieckiego, postanowili uporządkować tereny zielone znajdujące się w okolicach Stadionu Miejskiego i amfiteatru.

To kontynuacja działań podjętych przez samorządowców z FSL 23 maja ubiegłego roku kiedy usuwali odpady na Bulwarze Europejskim, w obrębie Cmentarza Żydowskiego oraz na terenie lublinieckiej promenady. Nie tak dawno, bo 24 kwietnia we współpracy z Nadleśnictwem Lubliniec, radni Forum zainicjowali akcję sadzenia drzewek w pobliskim kompleksie “Łopian”.

Ubiegłoroczna akcja porządkowania przestrzeni miejskiej była odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców w związku ze wzrastającą ilością odpadów pozostawianych w miejscach publicznych na terenie Lublińca. Członkowie klubu nie tylko przyjrzeli się zgłoszeniom ale wpadli na pomysł aby prześwietlić zanieczyszczone tereny i samodzielnie, przynajmniej częściowo, uporać się problemem zalegających śmieci.

– Postanowiliśmy sprawdzić niektóre fragmenty miasta. Nie chcieliśmy jednak marnować czasu więc zabraliśmy ze sobą worki i pozbieraliśmy śmieci w najbardziej widocznych miejscach – mówił w 2020 roku radny Jan Springwald, przewodniczący Forum Samorządu Lublinieckiego. Inicjatywa przyniosła na tyle pozytywne skutki, że radni zapowiedzieli kontynuację prac w przyszłości. Zarówno wówczas, jak i w sobotę, ilość wolnego miejsca w workach… niestety, stopniała bardzo szybko.

To nie pierwsza akcja polegająca na porządkowaniu terenów zielonych, w którą bezpośrednio zaangażowali się lokalni samorządowcy. W sierpniu 2020 roku państwo Karolina i Karol Słota – radny klubu z Burmistrzem dla Lublińca, zainicjowali akcję porządkowania lasów w okolicach lublinieckiej Leśniczówki. W działaniu wzięło udział 70 wolontariuszy, w tym radni Czesława WłukaZbigniew Rosiński i Adam Richter z ugrupowania Burmistrza Edwarda Maniury [link poniżej]

.

[FILM] Akcja z 23 maja 2020 roku

LUBLINIEC. Mieszkańcy sprzątali okoliczne lasy. Wspaniała inicjatywa i… zatrważająca skala zanieczyszczeń!

  1. Jakby sprzątanie lasu wymagało tych wątków politycznych, jakby to było ważne kto z jakiego ugrupowania. Super inicjatywa i tyle wystarczy. Las na tym skorzystał, to jest ważne. Więcej takich akcji, bardzo jestem za nimi, ale po co ta polityka do tego. Żona radnego Karola Słoty zdaje się nie jest samorządowcem, więc wymienianie jej tu, z pominięciem innych mieszkańców jest chyba nie w porządku, może się mylę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.