“Nie utraciła mojego zaufania”. Burmistrz Lublińca odpowiada posłowi Gawronowi i broni swojego zastępcy

“Nie utraciła mojego zaufania”. Burmistrz Lublińca odpowiada posłowi Gawronowi i broni swojego zastępcy

Powracamy do tematu, który niemal miesiąc temu wywołał ożywioną dyskusję internautów. Chodzi o wpis zamieszczony w dniu 22 marca na profilu “Anna Jonczyk – Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca” w portalu Facebook. Autorka podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi wydarzeń na Ukrainie. Nie stroniła przy tym od krytycznych uwag pod adresem obozu rządzącego.

Na wpis zastępcy Burmistrza Lublińca zareagował Poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron [PiS], który następnego dnia wystosował pismo do Burmistrza Edwarda Maniury, publikując jego treść na swoim profilu.

Potępiając reżim Władimira Putina (“Jesteśmy przerażeni tym, jak niewiele trzeba, aby w XXI wieku chory na władzę człowiek stał się bezlitosnym barbarzyńcą”) Anna Jonczyk – Drzymała przekonywała jednocześnie, że – Gospodarczo zjednoczony świat w 14 dni rzucił Rosję na kolana i to pomimo faktu, że dwa rządy – Polski i Węgier – nie wprowadziły żadnych sankcji gospodarczych dla Rosji;

Odwołała się również do tekstu zamieszczonego przez Romana Giertycha, który – jak podkreśliła wiceburmistrz – pisze o “misternym planie Putina, z wyrazistą rolą Viktora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Marine Le Pen i Matteo Salviniego”.

“To Orban namówił Kaczyńskiego do prób rozmontowywania UE. Cała gra Orbana, a później Kaczyńskiego zakładała szykowaną od lat przez Putina wojnę o odbudowę ZSRR” – pisał Roman Giertych, w latach 2006-2007 minister edukacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Ci wszyscy politycy, którzy dmuchali w żagle Putina, pluli na Unię Europejską, kpili z NATO oraz służalczo żegnali się z Donaldem Trumpem, nadal trzymają w swoich rękach władzę, i żeby jej nie stracić, siłą rzeczy muszą zmienić od lat prowadzoną narrację – dodała Anna Jonczyk – Drzymała, wskazując na odwrót rządzących od polityki “antyeuropejskiej” – Będziemy pamiętać te wszystkie udokumentowane historycznie i splamione krwią obywateli Ukrainy wcześniejsze zdarzenia – zaznaczyła w swoim wpisie z 22 marca.

W reakcji poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron [PiS] skierował pismo do Burmistrza Lublińca, Edwarda Maniury. Kopia pisma przesłana została również do wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka:

31 marca Burmistrz Edward Maniura wystosował odpowiedź na pismo posła Gawrona:

W międzyczasie, bo 29 marca w mediach pojawiła się informacja, wedle której Rada Ministrów przyjęła zapisy ustawowe blokujące na poziomie krajowym import węgla z Rosji. W związku z tym, tego samego dnia – drogą mailową, a następnie 11 kwietnia poprzez oficjalny adres mailowy Urzędu Miejskiego – zapytaliśmy panią wiceburmistrz czy byłaby skłonna do zmiany dotychczasowej opinii względem rządu w zakresie działań podejmowanych wobec Rosji, czy też podtrzyma opinię wyrażoną 22 marca na łamach profilu w portalu Facebook.

W chwili obecnej oczekujemy jeszcze na odpowiedź zastępcy Burmistrza.


Pełna treść wpisu zamieszczonego na profilu: “Anna Jonczyk-Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca” [22.03]

Szanowni Państwo,
od czasów ujawnienia zbrodni Hitlera nie mieliśmy na świecie tak jasnego podziału na dobro i zło, jakiego doświadczamy obecnie. W ciągu 3 tygodni wojny, zjednoczona Europa przypomniała sobie o fundamentalnych wartościach. Jesteśmy świadkami dużej polaryzacji wcześniejszych zdarzeń i na przykładzie Rosji widzimy, do czego doprowadza autorytaryzm władzy, cenzura mediów, organizowanie nagonek na przeciwników, kłamstwa w mediach publicznych, podporządkowywanie sobie sądów i wykorzystywanie policji, wojska i służb specjalnych do zwalczania przeciwników politycznych.

Jesteśmy przerażeni tym, jak niewiele trzeba, aby w XXI wieku chory na władzę człowiek stał się bezlitosnym barbarzyńcą, wydającym rozkaz ataku na sąsiedni kraj, w którym każdego dnia bombardowane są szpitale, przedszkola i teatry. W wyniku wojny każdego dnia giną niewinni ludzie, a kilkudziesięciotysięczne miasta zamieniają się w zgliszcza i pola gruzu. Gospodarczo zjednoczony świat w 14 dni rzucił Rosję na kolana i to pomimo faktu, że dwa rządy – Polski i Węgier – nie wprowadziły żadnych sankcji gospodarczych dla Rosji.

O misternym planie Putina, z wyrazistą rolą Viktora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Marine Le Pen i Matteo Salviniego pisze na swojej stronie Roman Giertych. Polecam Państwu ten tekst, ponieważ zawiera w zgrabny sposób opisane fakty, z którymi trudno polemizować https://www.facebook.com/100050478939975/posts/514701036889190/?d=n
Podobnie jak Roman Giertych, nie wierzę w przypadki i mimo wielu innych zupełnie odmiennych poglądów, w tym aspekcie przyznaję mu rację, a mój lęk o bezpieczeństwo Polski jest jeszcze większy.

Wspominając kluczowych polskich polityków, którzy wywarli bezpośredni wpływ na osłabienie naszego bezpieczeństwa narodowego, należy wymienić Antoniego Macierewicza. O piramidzie układów i powiązań m.in z Rosją przeczytacie Państwo w książce Tomasza Piątka pt. „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE”.

Na koniec podzielę się z Państwem moimi własnymi spostrzeżeniami. Jesteśmy niesamowitym Narodem, który w chwilach próby pokazał odwagę, solidarność i wielki humanitaryzm. Swoim społecznym zrywem zaskoczyliśmy nie tylko Putina, ale także wielu kluczowych w naszym kraju prawicowych polityków, którzy w pierwszych dniach wojny byli zdezorientowani. Na szczęście relacje telewizyjne z napaści na Ukrainę podziałały na nich jak zimny prysznic. I chociaż dzisiaj rządzący, którzy od lat prowadzą antyeuropejską narrację, usuwając chociażby flagi UE z sejmowych i prezydenckich salonów, grzeją się w blasku uznania, które tak naprawdę należy się zwykłym Polkom i Polakom, pomagającym nieustannie od pierwszych dni wojny uchodźcom w swoich lokalnych społecznościach, MY – WOLNI LUDZIE oraz WOLNE MEDIA będziemy pamiętać te wszystkie udokumentowane historycznie i splamione krwią obywateli Ukrainy wcześniejsze zdarzenia.

Mam nadzieję, że będzie taki czas w Polsce, kiedy zostaną za to ukarani. Ci wszyscy politycy, którzy dmuchali w żagle Putina, pluli na Unię Europejską, kpili z NATO oraz służalczo żegnali się z Donaldem Trumpem, nadal trzymają w swoich rękach władzę, i żeby jej nie stracić, siłą rzeczy muszą zmienić od lat prowadzoną narrację. Pytanie, ilu z nich będzie umiało odnaleźć się w nowej rzeczywistości, aby w WOLNYCH WYBORACH znów przypieczętować swój sukces.

LUBLIŃCZANIE SOLIDARNI Z UKRAINĄ 🇺🇦🇵🇱🇪🇺
#SamorządyDlaUkrainy #SolidarnizUkrainą #StandWithUkraine #TakDlaUkrainy

  1. Odnośnie wpisu wiceburmistrz. Ma rację że cały świat pomaga Ukrainie . Nie dotyczy to jednak Francji której firmy dalej funkcjonują w Rosji , a tym bardziej Niemiec które nie wspomagają Ukrainy ,a wręcz dalej handlują z Rosją .Od 2014 r sprzedawały jej broń mimo embarga po napaści na Ukrainę. Wice ma pamięć ale krótką.W styczniu 2010r , do zarzadu polskiej spółki EuRoPol Gazu wprowadzono Aleksandra Miedwiediewa brata ówczesnego prezydenta Rosji.Był także wiceprezesem GAZPROM- EKSPORT, wtedy Polska umorzyła 1,2 miliarda dolarów. W pażdzierniku wicepremier Pawlak podpisuje długoterminową nie korzystną umowę na dostawę gazu zakwestionowaną przez NIK. Minister spraw zagranicznych Sikorski zaprasza Ławrowa MSZ Rosji do NATO, a następnie zaprasza go na spotkanie z ambasadorami w Polsce. A co do sądów nie może być tak ,że celebryci za przestępstwo otrzymują niską grzywnę lub są uniewinniani za spowodowanie nieumyślne śmierci, jeśli jazdę samochodem bez UPRAWNIEŃ można uważać za nieumyślne. ,a zwykły człowiek za samą jazdę bez uprawnień idzie do więzienia.TO SĄ TE WOLNE SĄDY.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.