Niemal 800 metrowa ścieżka pieszo – rowerowa już do dyspozycji mieszkańców gminy Woźniki!

Niemal 800 metrowa ścieżka pieszo – rowerowa już do dyspozycji mieszkańców gminy Woźniki!

Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych to główne założenia realizowanego w dwóch etapach zadania pod nazwą „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789 w Woźnikach”.

Pierwszy etap inwestycji zakończono z początkiem 2019 roku. W ramach prac wybudowano 420 metrów ścieżki pieszo-rowerowej. Koszt przedsięwzięcia sięgnął ponad 1,3 mln złotych – z czego 200 tysięcy stanowiły środki z budżetu gminy Woźniki. Na realizację prac samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków Województwa Śląskiego w wysokości 85 proc. całościowej kwoty inwestycji.

Kilka dni temu zakończono drugi i końcowy etap zadania. Dzięki temu ścieżka wzdłuż ul. Asfaltowej wydłużyła się o kolejne 364 metry – Inwestycja, podobnie jak w pierwszym etapie, oparła się na środkach pozyskanych od Województwa Śląskiego. Zadanie kosztowało przeszło 825 tysięcy zł, w tym 200 tysięcy zł stanowił wkład własny samorządu – czytamy na oficjalnej stronie gminy Woźniki.

Oddajemy do użytku spory odcinek ścieżki. Jest on komfortowy i bezpieczny dla pieszych jak i rowerzystów. Zakończyliśmy w ten sposób pewien etap prac, ale wkrótce rozpoczynamy następny – budowę szlaku rowerowego z sołectwa Dyrdy do Woźnik – zapowiedział Michał Aloszko, Burmistrz Woźnik.

Zgodnie z planem, długość szlaku ma wynieść około 3 kilometrów. Rowerzyści pojadą utwardzonym pasem przeciwpożarowym na terenach leśnych. Projektowana droga będzie wykonana z nawierzchni szutrowej o szerokości 2 metrów – W projekcie będzie uwzględnione wykonanie: kładki drewnianej nad „Potokiem Ligockim”, miejsc postojowych, wiaty wraz z tablicami informacyjnymi, ławki oraz oznakowania trasy – informuje gmina. Prace będą wykonywane w porozumieniu z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Koszęcin. Podpisanie umowy ma nastąpić w grudniu 2020.

na podstawie / zdjęcie: wozniki.pl

O pierwszym etapie inwestycji pisaliśmy w styczniu 2019 roku:

W Dyrdach będzie bezpieczniej.

 1. Przecież to zwykły chodnik. Namalowanie roweru nie czyni z niego drogi dla rowerów

  Odpowiedz
 2. Po scieszkach stach chodzic rowerzysci pedza jak szaleni na nikogo nie patrzac

  Odpowiedz
 3. Ścieżko to były za komuny!

  Odpowiedz
 4. Wybudujmy kierowcom 800 metrow drogi po wertepach na pewno beda z niej korzystac kompromitacja dla gminy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.