NIEPODLEGŁY ŚLĄSK. Przed nami wielki koncert w Strzebiniu!

NIEPODLEGŁY ŚLĄSK. Przed nami wielki koncert w Strzebiniu!

Stowarzyszenie Lubliniecki.pl oraz Wójt Gminy Koszęcin – Zbigniew Seniów, zapraszają do udziału w koncercie “Patriotyczny Śląsk”. Uroczyste wydarzenie odbędzie się w środę (12. września) o godzinie 18:00, w Domu Kultury w Strzebiniu. Przedsięwzięcie zapoczątkuje cykl koncertów, zaplanowanych w kilku miejscowościach powiatu lublinieckiego, w związku z przypadającą w tym roku 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W środę na scenie Domu Kultury czekają nas występy artystyczne, w których wysłuchamy wybitnych śpiewaków, Małgorzatę Strąg – sopran i Wojciecha Poprawę – tenor, z akompaniamentem fortepianowym Janusza Frączka i słowną oprawą Piotra Hankusa. W Strzebiniu wystąpią również ” Chór Lutnia” oraz “Chór Canzona” pod batutą Stefanii Bieli. W gościnnych prezentacjach ujrzymy Martina Filipiaka, Miłosza Wojtyrę oraz Krystiana Stańczykiewicza.

Główny organizator cyklu koncertów, Stowarzyszenie Lubliniecki.pl, przygotuje na okoliczność środowego spotkania warsztaty etnograficzne, wystawy tematyczne oraz kwestę na rzecz bezdomnych zwierząt. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Poseł Ziemi Lublinieckiej, Andrzej Gawron. Kolejny koncert zaplanowano na dzień 22 września – odbędzie się on w Potempie koło Krupskiego Młyna. Terminy oraz relacje z poszczególnych imprez, na bieżąco w portalu Lubliniecki.pl – zapraszamy!

06 październik – Kochanowice

11 października – Boronów, Dom Kultury

11 listopada – Lubliniec

12 Listopada – Herby

WYBIERASZ SIĘ NA KONCERT? POBIERZ ŚPIEWNIKTUTAJ (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.