Niesamowity wyczyn i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata! Co zrobił Michał Koziarski z Sierakowa Śląskiego?

Niesamowity wyczyn i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata! Co zrobił Michał Koziarski z Sierakowa Śląskiego?

W niedzielę, reprezentant LKS’u Sieraków Śląski – Michał Koziarski, zajął trzecie miejsce w II Mistrzostwach Świata w biegu 48-godzinnym na bieżni mechanicznej i jednocześnie drugie miejsce w Mistrzostw Polski na tym dystansie. Zawody odbyły się w klubie Reshape w Zabrzu.

16 zawodników z czterech krajów – Polski, Czech, Rumunii i Francji – rozpoczęło rywalizację w miniony piątek o godzinie 12:00, kończąc ekstremalne bieganie w niedzielne południe. Michał Koziarski spędził na mechanicznej bieżni dwie doby, pokonując w tym czasie dystans aż 330.22 km i sięgając po trzecie miejsce Mistrzostw Świata!

Zarówno w Zabrzu, jak również w trakcie wielu poprzednich startów, Michał mógł liczyć na ogromne wsparcie taty Stanisława Koziarskiego oraz klubowej koleżanki, Anny Bodzioch. Gratulujemy!

Drugą pozycję wywalczył Adam Olkusz z Pabianic, z odległością 337.70 km. Najlepszy, z wynikiem 366.75 km, był Francuz Christian Mauduit – legitymujący się drugim w historii najlepszym wynikiem w biegu 48-godzinnym na bieżni mechanicznej (395,100 km). Z 16 zawodników 4 osoby przełamały granicę 300 km, natomiast aż 15 uzyskało wynik powyżej 200 km.

Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział w morderczym biegu i zmagali się z własnymi możliwościami, musieli również sprostać ścisłym przepisom zawartym w regulaminie – mogli m.in. samodzielnie ustawiać prędkość lecz zabronione było nachylanie bieżni w dół. Nie można było również oprzeć się o barierki ochronne. Zawodnik decydował kiedy zrobić przerwę (po całkowitym zatrzymaniu się bieżni), ale czas przerwy nadal wliczany był do czasu biegu, a zegar nie był zatrzymany.

Wielkim wydarzeniem był rekord świata w 48 godzinnej rywalizacji kobiet – Patrycja Bereznowska, Mistrzyni Świata w biegu 24 godzinnym (2017) przebiegła 325 km, poprawiając najlepszy wynik na świecie o 3 kilometry! Oprócz tego pobiła również dwa inne rekordy. Dodatkowo – jak wskazuje portal trenerbiegania.pl – imponującym wynikiem może pochwalić się sztafeta reprezentowana przez klub ReShape, która osiągnęła ponad pół tysiąca kilometrów (582,69 km).

Przypomnijmy, że w ostatni weekend sierpnia Michał Koziarski sięgnął po pierwsze miejsce w Pucharze Polski w biegu 48-godzinnym w trakcie zawodów Ultrapark Weekend w Pabianicach. Pokonał wówczas 341.599 km, poprawiając swój wynik z 2019 roku! Potrzebował do tego 198 okrążeń na pętli o długości 1722,99 metrów [więcej: TUTAJ]

.

  1. Niesamowite, niewyobrażalne wyniki!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.