Niespokojna noc w Lisowie – siedemdziesięciu strażaków walczyło z pożarem stolarni

Niespokojna noc w Lisowie – siedemdziesięciu strażaków walczyło z pożarem stolarni

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu o godzinie 3:24 w nocy z środy na czwartek. Na miejscu zastano w pełni rozwinięty pożar dwukondygnacyjnego wolnostojącego budynku stolarni o wymiarach około 20×10 metrów.

W kulminacyjnym momencie na z żywiołem walczyło 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, około 70 strażaków z powiatu lublinieckiego i Częstochowy. Na miejsce przybyła również Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego z Lublińca, Grupa Operacyjna Śląskiego Komendanta z Katowic oraz Komendant Powiatowy PSP z Lublińca – poinformował st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy PSP Lubliniec.

W trakcie działań podawano łącznie 12 prądów gaśniczych w natarciu na płonące wyposażenie stolarni – produkty gotowe i półprodukty. W końcowej fazie akcji strażacy zabezpieczyli nadpalone materiały na zewnątrz obiektu oraz przelano je wodą w celu dogaszenia. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu oraz biegły sądowy. Wstępne straty mogą sięgnąć nawet 1 miliona złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.