Nietypowi goście w Urzędzie Gminy Boronów. Z kim spotkał się wójt?

Nietypowi goście w Urzędzie Gminy Boronów. Z kim spotkał się wójt?

To była niekonwencjonalna wizyta w siedzibie władz Gminy Boronów. Wójt Krzysztof Bełkot zaprosił do siebie 12. mieszkańców, którzy… przyszli na świat w tym roku i powiększyli liczbę ludności na terenie gminy. 

Celem spotkania była promocja samorządu, zachęcenie mieszkańców do osiedlania się w okolicach Boronowa i uhonorowanie nowych obywateli, którzy do Urzędu Gminy przybyli w towarzystwie rodziców. Z reguły takie spotkania kojarzone są ze środowiskami seniorów, zatem śmiało można przyznać, że zaproszenie niemowląt urodzonych w 2019 roku to nowy standard w historii gminy, a może nawet powiatu lublinieckiego.

Obok pamiątkowych dyplomów i Aktów Urodzenia, najmłodsi otrzymali wyprawki w postaci kocyków i poduszek, zestawów do nauki języka angielskiego dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia oraz segregatorów pediatrycznych. Spotkanie było także okazją do rozmów z rodzicami.

Gmina Boronów jest najmniejszą gminą w obrębie powiatu lublinieckiego. Zajmuje 5.634 hektary. Liczba mieszkańców w roku 1995 wynosiła 3.194. W 2000 roku wzrosła do 3.304. Do końca 2018 roku samorząd liczył 3.349 mieszkańców – zanotowano wówczas 44 urodzenia. W 2017 roku w Gminie Boronów zamieszkiwało o 25 kobiet więcej w stosunku do liczby mężczyzn.

Zdjęcia: boronow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.