Niezwykły gest strażaków i wielka radość małych pacjentów lublinieckiego szpitala! [FILM]

Niezwykły gest strażaków i wielka radość małych pacjentów lublinieckiego szpitala! [FILM]

Dobiega końca piąta edycja akcji “Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”, organizowanej przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego “Strażacy wspólnie przeciw białaczce”.

W ramach przedsięwzięcia co roku zebrane słodycze i zabawki trafiają do małych pacjentów oddziałów dziecięcych. Tym razem trafią one do Szpitala Powiatowego w Lublińcu oraz dwóch placówek onkologicznych w Katowicach – Ligocie i w Chorzowie. 

Ze względu na obostrzenia epidemiczne tegoroczna akcja ma inny przebieg niż dotychczas, ponieważ strażacy nie mogą spotkać się z dziećmi bezpośrednio w szpitalach.

W miniony piątek druhowie z Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, OSP Łagiewniki Wielkie oraz OSP Hadra pojawili się pod gmachem Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Na parkingu utworzyli serce z węży strażackich. Następnie przekazali podarunki personelowi i tą drogą trafiły one do rozradowanych dzieci. Kolejną atrakcją dla najmłodszych był przejazd samochodów strażackich ulicami sąsiadującymi z SP ZOZ.

Coroczna akcja zyskuje sobie coraz większą popularność wśród mieszkańców. W ślad za tym wzrasta ilość zebranych podarunków – Dzięki temu w tym roku będziemy mogli obdarować dzieci w trzech placówkach. Podczas grudniowej zbiórki udało nam się pokonać niedogodności wynikające z pandemii – nasi wolontariusze odbierali zabawki i słodycze bezpośrednio w miejscu zamieszkania zgłaszających się osób – podsumowuje Mirosław Gałuszkiewicz, współkoordynator akcji. Zebrane artykuły gromadzono w siedzibie OSP Łagiewniki Wielkie.

W piątek sprawiły one wielką radość małym pacjentom Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Niebawem pora na oddziały onkologiczne w Katowicach – Ligocie i Chorzowie!

*     *     *

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego “Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” jest prężnie działającą organizacją na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej. W swoich strukturach skupia ponad 200 członków. Statutowym działaniem Stowarzyszenia jest zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, a także ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Grupa organizuje i wspomaga szereg inicjatyw, m.in. z zakresu rejestracji dawców szpiku, pokazów ratowniczo -gaśniczych, zabezpieczenia imprez masowych czy promocji zdrowego stylu życia – współpracując przy tym z instytucjami i organizacjami w Polsce oraz na świecie.

Oficjalna strona Stowarzyszenia: TUTAJ

.

  1. Piękna akcja. Brawo STRAŻACY.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.