Nocne poszukiwania zaginionego grzybiarza w okolicach Strzebinia. OSP GPR Solarnia w akcji. Policja apeluje o rozsądek

Nocne poszukiwania zaginionego grzybiarza w okolicach Strzebinia. OSP GPR Solarnia w akcji. Policja apeluje o rozsądek

W niedzielę, w późnych godzinach nocnych policja, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotnicza Straż Pożarna OSP GPR Solarnia otrzymała wezwanie alarmowe do poszukiwań zagubionego grzybiarza w miejscowości Strzebiń [gm. Koszęcin]

Z relacji członka rodziny wynikało, że w godzinach rannych weszli razem do lasu szukając grzybów i po jakimś czasie stracili ze sobą kontakt. Do działań poszukiwawczych natychmiast przystąpili policjanci wszystkich pionów lublinieckiej komendy oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Woźnikach. Dodatkowo o zaginionym mężczyźnie powiadomiono ościenne jednostki Policji – informuje asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubiniec.

Pomimo wcześniejszego kontaktu telefonicznego odnalezienie zaginionego nie było łatwe, gdyż mężczyzna poruszał się w różnych kierunkach.

W zadysponowanym wozie sztabowym, wykorzystywanym przez Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą, do akcji wyruszyło 3 planistów, 4 nawigatorów oraz 4 przewodników z psami ratowniczymi:

Na miejscu przystąpiliśmy do działań poszukiwawczych na dużym obszarze leśnym. Około godziny 3:00 w nocy nasz pies ratowniczy KOR odnalazł w terenie leśnym poszukiwaną osobę a pomocy udzielił jej przewodnik Damian oraz nawigator i ratownik medyczny Tomasz – czytamy na profilu “Centrum pracy z psem Songo” w portalu Facebook.

Mężczyzna, 55 letni mieszkaniec gminy Koszęcin, został zbadany przez zastęp GPR a następnie, cały i zdrowy, przetransportowany został do domu.

Członkowie grupy zanotowali na swoim koncie kolejną udaną akcję lecz wskazują na potrzeby, które jeszcze bardziej ułatwiłyby im trudne i odpowiedzialne działania, dzięki którym często ratują życie:

Akcja po raz kolejny udowodniła nam jak bardzo brakuje nam quada z przyczepką do transportu odnalezionej osoby. W trudnym terenie dojazd samochodem do miejsca, w którym leży poszkodowany jest często niemożliwe a on sam może nie potrafić poruszać się o własnych siłach. Jeśli jest tutaj ktoś, kto może nam pomóc spełnić nasze marzenie o profesjonalnym quadzie, skontaktujcie się z nami – czytamy w podsumowaniu niedzielnej akcji.

W związku z rozpoczętym sezonem grzybiarskim, policja apeluje o rozwagę i dobre przygotowanie się do leśnych wędrówek – w związku z tym, przypominamy tekst z początku września:

Zanim wyruszymy na grzyby… warto dobrze przygotować się do wizyty w lesie. Policjanci apelują o rozwagę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.