Nocne wyłączenia sygnalizacji świetlnej w centrum Lublińca – od kiedy i w jakich godzinach?

Nocne wyłączenia sygnalizacji świetlnej w centrum Lublińca – od kiedy i w jakich godzinach?

Jeszcze w drugim kwartale tego roku nastąpią zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej zlokalizowanej w centrum Lublińca. Najważniejszym rozwiązaniem będą wyłączenia sygnalizacji w godzinach nocnych, a więc w okresie zmniejszonego natężenia ruchu.

Zgodnie z projektem wykonanym na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach – administratora skrzyżowania ulic Kilińskiego, Mickiewicza, Plebiscytowej, Powstańców Śląskich i Stalmacha – wyłączenia odbywać się będą w godzinach 23:00 – 5:00. W tym czasie w obrębie skrzyżowania emitowany będzie sygnał ostrzegawczy. Pierwszeństwo przejazdu przysługiwać będzie kierowcom poruszającym się drogą wojewódzką 906 (ul. Kilińskiego, Powstańców Śląskich).

Zaplanowane zmiany mają również na celu maksymalne przyspieszenie pracy całego systemu w ciągu dnia. Oprócz kilku punktów zabezpieczonych programem stałym (głównie wjazd na ul. Plebiscytową oraz przejście dla pieszych naprzeciw stacji paliw), działanie sygnalizacji ma być bardziej intuicyjne, bo oparte na pracy 31 detektorów reagujących na ruch pojazdów i pieszych, przy dalszym wykorzystaniu łącznie 24 przycisków zainstalowanych przy przejściach.

Nowe rozwiązania oparto na pomiarach ruchu prowadzonych w październiku 2021 w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. “Projekt optymalizacji programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 906 z ulicami Stalmacha i Mickiewicza w Lublińcu”, pozytywnie zaopiniowany przez Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Lublińcu, zatwierdzony został przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

  1. W godzinach 23-5… Światła zostały włączone na wniosek lublinieckiej policji – tak, dziękuję wam (celowo z małej) serdecznie za zakorkowanie miasta – z powodu dzieci chodzących przez pasy. Bardzo dużo tych dzieci chodzi np w godzinach 5:00-6:30 czy 19:00-23:00 że wtedy też te idiotyczne rozwiązanie jest uruchomione. Całe dnie samochody stoją na czerwonym mimo ze mogłyby jechać, ale stoją… czas się traci bezpowrotnie, a powietrze jakie czyste dzięki temu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.