Nowa łódź ratownicza w JRG Lubliniec!

Nowa łódź ratownicza w JRG Lubliniec!

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Lublińcu została doposażona w łódź ratowniczą z piętnastokonnym silnikiem zaburtowym marki Mercury. Sprzęt zastąpił wyeksploatowany w znacznym stopniu, użytkowany do tej pory, ponton ratowniczy o napędzie wiosłowym.

Łódź wyposażona jest również w przyczepkę transportową oraz podstawowy osprzęt do realizacji podstawowych zadań z zakresu ratownictwa wodnego.

Zakup został zrealizowany dzięki przychylności i zrozumieniu znaczenia szeroko pojętego bezpieczeństwa, przez instytucje i firmy funkcjonujące na terenie naszego powiatu – powiedział Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Lublińcu, st. kpt. Wojciech Kwapień. Rzecznik PSP wymienia tu Urząd Miasta Lubliniec, Urząd Miasta i Gminy Woźniki, Urząd Gminy Herby oraz lublinieckie firmy – KMG Marcin Oleś i FHU Techmir. Koszt zakupu łodzi wyniósł 31.400 zł.

Wraz z wprowadzeniem łodzi do podziału bojowego rozpoczął się cykl ćwiczeń na wybranych akwenach wodnych powiatu lublinieckiego – Celem ćwiczeń, jest doskonalenie ratowników z zakresu obsługi i sterowania jednostką pływającą, a także sprawdzenia możliwości i miejsc wodowania na danym akwenie – dodaje Wojciech Kwapień. Jak dotąd takie ćwiczenia odbyły się w Lisowie, Koszęcinie oraz w Sierakowie Śląskim.

  1. JRG czy nie , przepisy są przepisami .Trzeba by ludzi doszkolić i na kurs sternika motorowodnego wysłać .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.