Nowa Toyota w lublinieckiej Komendzie Powiatowej Policji, m.in. dzięki wsparciu samorządów

Nowa Toyota w lublinieckiej Komendzie Powiatowej Policji, m.in. dzięki wsparciu samorządów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wzbogacili się o nowy radiowóz z napędem hybrydowym. Oficjalne przekazanie pojazdu odbyło się w dniach 9 i 11 grudnia.

Zakup hybrydowej Toyoty o wartości niespełna 108 tyś. zł w dużej mierze możliwy był dzięki środkom przekazanym przez samorządy powiatu lublinieckiego – Starostwo Powiatowe w Lublińcu oraz gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki. Kolejne środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu, mł. insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował przybyłym samorządowcom za dofinansowanie udzielone przy zakupie samochodu. Wyraził przy tym wdzięczność za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu lublinieckiego.

Nowy, ekologiczny radiowóz już niebawem wyjedzie na drogi wszystkich gmin powiatu lublinieckiego.

Nowo pozyskany radiowóz trafi do Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec, gdyż to ci funkcjonariusze na co dzień realizują powierzone im zadania na drogach całego powiatu lublinieckiego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochód wyposażony jest m.in. w 7 poduszek powietrznych, automatyczną klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesny pojazdy napędza silnik spalinowy o pojemności 1798 cm3 wspomagany przez dodatkowy silnik elektryczny – wymienia asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Na podstawie / zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.