Nowe oczyszczacze powietrza dla przedszkolaków z terenu powiatu lublinieckiego. Gdzie trafiły urządzenia?

Nowe oczyszczacze powietrza dla przedszkolaków z terenu powiatu lublinieckiego. Gdzie trafiły urządzenia?

W styczniu rozpoczęły się dostawy oczyszczaczy powietrza do przedszkoli biorących udział w drugiej edycji kampanii samorządu województwa śląskiego: “MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Do udziału w programie zakwalifikowano 449 placówek z całego regionu.

Celem kampanii edukacyjno-informacyjnej “MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” jest rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, zagrożeń wynikających ze złej jakości powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

Do udziału w II edycji zakwalifikowano placówki z terenu powiatu lublinieckiego: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kochcicach oraz Oddział Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Konstantego Damrota w Lubecku (gm. Kochanowice), Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadowie oraz Przedszkole “Pod Dębem” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Koszęcinie (gm. Koszęcin), Przedszkola Miejskie nr 1,2 i 4 w Lublińcu, Przedszkole w Kośmidrach, Łagiewnikach Wielkich, Lisowicach, Gwoździanach i Łagiewnikach Małych oraz Przedszkole im. Pluszowego Misia w Pawonkowie (gm. Pawonków) oraz Przedszkole w Psarach (gm. Woźniki).

Każde dostarczone do placówki urządzenie wyposażone jest w komplet filtrów umożliwiających natychmiastowe użytkowanie oczyszczacza powietrza. Dostawa 879 sztuk urządzeń do wszystkich przedszkoli zostanie zrealizowana do końca stycznia.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji kampanii udział wzięło 121 placówek przedszkolnych, zaangażowanych zostało blisko 14 tys. przedszkolaków. Do przedszkoli trafiło m.in. 500 oczyszczaczy powietrza [za: wozniki.pl]

zdjęcie: Przedszkole Miejskie nr 2 w Lublińcu (Facebook)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.