Nowe rozwiązanie dla osób niedosłyszących w Urzędzie Miejskim w Woźnikach

Nowe rozwiązanie dla osób niedosłyszących w Urzędzie Miejskim w Woźnikach

W budynku Urzędu Miejskiego zamontowano pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących. Urządzenie uruchomione 16 marca ma pomóc petentom w trakcie załatwiania codziennym spraw urzędowych. To jedno z rozwiązań wprowadzonych w związku z wdrażaniem ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Pętla indukcyjna to potoczna nazwa systemu wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną-induktofoniczną. Umożliwia ona osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Urządzenie pozwala wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia.

Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). Pętla indukcyjna jest kompatybilna z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu.

Pętlę indukcyjną zamontowaliśmy z myślą o komforcie osób słabosłyszących, w biurze podawczym Urzędu Miejskiego, na parterze budynku. Urządzenie jest do dyspozycji wszystkich osób, które potrzebują takiego wsparcia – informuje zastępca Burmistrza Woźnik, Beata Bacior.

System jest bezobsługowy i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.