LUBLINIECKI.PL – Biuletyn nr 3 [pobierz]

LUBLINIECKI.PL – Biuletyn nr 3 [pobierz]

Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury nowego wydania kwartalnika “Lubliniecki.pl”. Od poniedziałku 5 października periodyk dostępny będzie m.in. w Urzędach Gmin na terenie całego powiatu lublinieckiego.

W najnowszym numerze odświeżymy niektóre wiadomości związane z życiem naszego powiatu, które w ostatnich tygodniach prezentowaliśmy w portalu lubliniecki.pl – informacje w wersji papierowej to znakomita okazja do zapoznania się z naszymi materiałami dla osób, które nie korzystają na co dzień z internetu.

W kolejnej odsłonie pisma przedstawimy m.in. informacje dotyczące Punktu Wymazowego, funkcjonującego od niedawna przy gmachu Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Omówimy również półroczne statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy w lokalnych Ośrodkach.

Przyjrzymy się potężnemu, ponad sześciomilionowemu dofinansowaniu dla Miasta Lublińca w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz projektowi wybudowania na obszarze Lublińca kolejnego bulwaru, tym razem przy ulicy Sportowej. Inwestycja ma zakończyć się w najpóźniej w marcu 2021 roku.

Kolejnymi tematami będą: budowa rurociągu produktowego w gminie Boronów, rewitalizacja terenu przed budynkiem Urzędu Gminy Ciasna, korzystny przetarg na odbiór odpadów komunalnych w gminie Herby, modernizacja oczyszczalni ścieków w gminie Kochanowice, nowy ozdobny napis przed siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie, wyniki wyborów na sołtysów w gminie Pawonków czy nowa linia autobusowa w gminie Woźniki.

Nie zabraknie tematów kulturalno – historycznych. Zachęcamy do przeczytania tekstu autorstwa Ewy Kruszyny pt. “Strój ślubny na Górnym Śląsku”. Wierzymy, że papierowe wydanie “Lublinieckiego.pl” dotrze do osób starszych, które pomogą naszemu Stowarzyszeniu w nawiązywaniu kontaktów z rodzinami Powstańców Śląskich z okolic Lublińca, zamordowanych pod Rawiczem w 1939 roku. W najnowszym numerze piszemy również o wzrastających szansach na renowację Cmentarza Wojskowego w Lublińcu.

Jeśli chodzi o akcenty sportowe – tym razem powrócimy do spektakularnego wyczynu Michała Koziarskiego – na przełomie sierpnia i września, biegacz z Sierakowa Śląskiego pokonał ponad 340 km w 48 godzin w trakcie zawodów Ultrapark Weekend w Pabianicach!

ZOBACZ ELEKTRONICZNĄ WERSJĘ NOWEGO NUMERU “Lublinieckiego.pl” TUTAJ

NUMER 1 – TUTAJ

NUMER 2 – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.