Nowy samochód w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu. Uwaga! Pojazd będzie… nieoznakowany

Nowy samochód w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu. Uwaga! Pojazd będzie… nieoznakowany

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz.

Pojazd został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Burmistrza i Radnych Miasta Lubliniec, Wójtów i Radnych gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Koszęcin, Pawonków oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Osobówka trafiła do funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Już wkrótce na drogach powiatu lublinieckiego pojawi się nowy, nieoznakowany radiowóz. Osobówka zasiliła właśnie flotę Komendy Miejskiej Policji w Lublińcu. Samochód jest dobrze wyposażony po to, by zapewnić komfortowe warunki policjantom podczas służby. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Współfinansowanie takich zakupów przez samorządy gmin powiatu lublinieckiego to zasilenie policyjnej floty, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu.

Radiowóz wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1482 cm3 o mocy 160 KM. Pojazd wyposażony jest m.in. w automatyczną klimatyzację dwustrefową, 8” kolorowy, dotykowy ekran, interfejs Apple CarPlay / Android Auto oraz kamerę cofania.

Nowy pojazd wesprze działania lublinieckich stróżów prawa w realizacji ustawowych obowiązków oraz w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu lublinieckiego.

Źródło / zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl [w całości]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.