Nowy tydzień w LUBITECE. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Nowy tydzień w LUBITECE. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Drugie życie książki – co można zrobić ze starej, zniszczonej książki?, Klub Mangi i Anime “Ikigai” Historia Mangi, Pszczoły miodne i niemiodne – zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami plastycznymi, Literackie Czwartki oraz zajęcia z kodowania – to najważniejsze wydarzenia w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza seniorów na warsztaty rękodzielnicze z okazji 750-lecia Miasta Lublińca „DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI – CO MOŻNA ZROBIĆ ZE STAREJ ZNISZCZONEJ KSIĄŻKI” to warsztaty, na których zostaną wykorzystane książki zniszczone i wycofane z księgozbioru naszej Biblioteki. Seniorzy będą rozwijać swoją kreatywności, ucząc się jednocześnie różnorodnych umiejętności manualnych pod okiem naszego prowadzącego Stivena Mrugały. Pokaże on, jak pomysłowo przywracać do życia przedmioty zużyte i niepotrzebne, a także zaspokoić potrzebę fizycznego kontaktu z książką. Literatura przeczytana kilkadziesiąt razy wcale nie musi stać się banalną makulaturą, a przy użyciu prostych technik artystycznych, można z książki zaczytanej stworzyć dzieło sztuki.

Serdecznie zapraszamy do Lubiteki na warsztaty „Drugie życie książki” 26 kwietnia o godzinie 11.00, by poprzez zabawę z tradycyjną, papierową formą książki, zaprzeczyć opinii, że jest ona czymś przestarzałym. WSTĘP WOLNY!!

KLUB MANGI i ANIME „IKIGAI” HISTORIA MANGI
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w wieku od 12 do 99 lat na pierwsze spotkanie 26 kwietnia 2022r Godzina 17.00.
Wiesz, co to manga? Zapraszamy do dyskusji! Nie wiesz? Przyjdź, a na pewno się dowiesz!
Porozmawiamy o historii mangi na całym świecie. Jeśli nie masz żadnej wiedzy „teoretycznej”, nie ma problemu! Prowadząca, Aleksandra Błaśkiewicz, spędziła ponad połowę życia zgłębiając ten temat i chętnie podzieli się swoją wiedzą z Uczestnikami
Jeśli więc masz co najmniej dwanaście lat, ale jeszcze nie stuknęła Ci setka, interesujesz się mangą, lubisz oglądać anime i chciałbyś znaleźć innych Otaku, z którymi na żywo możesz pomówić o tym, co Cię kręci, wpadnij do Lubiteki!

PSZCZOŁY MIODNE i NIEMIODNE – zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami plastycznymi
O tym, że pszczoły są bardzo ważnymi organizmami na Ziemi opowie dr Justyna Kierat oraz nauczy Was, jak za pomocą ołówka, gumki, czarnego cienkopisu i farb wyczarować obrazy przedstawiający pszczołę.
Pani Justyna jest doktorem biologii i rysownikiem, zajmuje się edukacją przyrodniczą oraz ilustrowaniem książek i materiałów edukacyjnych. Jest specjalistką w dziedzinie samotnych pszczół, o których napisała pracę doktorską. Prowadzi bloga Pod kreską, na którym dzieli się wiedzą o przyrodzie z odbiorcami w każdym wieku. Autorka książek edukacyjnych („Atlas zwierząt”, „Ryjcio”, „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki duże i małe”) oraz edukolorowanek własnego pomysłu („Edukolorowanka o ptakach”, „Edukolorowanka obserwatora ptaków”).
Spotkamy się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00.
Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona 20 osób, decyduje kolejność przyjścia!!!„Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach LITERACKICH CZWARTKÓW W LUBITECE, które odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30.
Tematem będzie książka Agnieszki Krawczyk pt. “Siostry”, więc o poszukiwaniu własnych korzeni i niezwykłej potędze miłości oraz wybaczaniu. Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu i poprowadzi je Anna Teibert .
Mają one charakter otwarty i stanowią świetną okazję do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, poznania nowych ludzi oraz podzielenia się opinią dotyczącą wspólnie wybranej i przeczytanej książki.
Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera, a nierzadko również kawa i coś słodkiego. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze.
Wstęp wolny! ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W DYSKUSJI!!

Kodowanie i programowanie z językiem angielski na podstawie bajek dla dzieci w wieku 7-10 lat 29 kwietnia, godzina 16.00
KAY THE KITTEN GOES ON A LONG WEEKEND (KOTEK KAY WYJEŻDŻA NA DŁUGI WEEKEND)
Prowadzenie: Iwona Śleziona-Plawgo, Aleksandra Błaśkiewicz
Programowanie i kodowanie w dzisiejszym świecie nierozerwalnie łączy się z językiem angielskim.
Nasi mali uczestnicy poznają na każdych zajęciach słownictwo z angielskiego związanie z bajkami oraz programowaniem wykorzystując roboty Phoyon, Ozoboty, Geniboty i kolorowe kubeczki do kodowania.
Zajęcia bezpłatne!!! Liczba miejsc ograniczona 15 osób, decyduje kolejność przyjścia!!!
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie”Na dobry początek” 2021.

Zapraszamy na zajęcia z kodowania i programowania dla dzieci w wieku 7-11 lat PSZCZELI LABIRYNT
Prowadzenie: Iwona Śleziona-Plawgo
Pora na wiosenne kodowanie, gdzie w rolach głównych będą występować pszczoły.
Kto chętny na wspólną zabawę? Niech przyjdzie do Lubiteki 30 KWIETNIA 2022r. (SOBOTA) O GODZINIE 11.00
Zajęcia bezpłatne!! Liczba miejsc ograniczona 15 osób, decyduje kolejność przyjścia!!!
„Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi”

Zebrała: Katarzyna Lubosz [MPBP Lubliniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.