O krok od tragedii w Łagiewnikach Wielkich. Pomogła błyskawiczna interwencja lublinieckich policjantów

O krok od tragedii w Łagiewnikach Wielkich. Pomogła błyskawiczna interwencja lublinieckich policjantów

W latach 2017-2020 zanotowano w Polsce 20 878 zgonów będących następstwem próby samobójczej. W minionych 12 miesiącach największą liczbę tego rodzaju przypadków śmiertelnych zanotowano w województwie śląskim. Spośród wszystkich 5 165 samobójstw zakończonych śmiercią, aż 562 (w tym 463 mężczyzn) miały miejsce w naszym regionie – najwięcej wśród osób w wieku od 55 do 59 lat. Do największej ilości samobójstw na Śląsku doszło w miejscu zamieszkania – to 291 targnięć na życie.

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu tegoroczne statystyki, choć w minimalnym stopniu, nie poszerzą się o kolejną tragedię.

We wtorek 16 marca, po godzinie 16:00 oficer dyżurny lublinieckiej KPP otrzymał informację, wedle której na piętrze jednej z posesji w miejscowości Łagiewniki Wielkie ma znajdować się osoba zamierzająca popełnić samobójstwo.

Pod wskazany adres pilnie skierowano policyjny patrol oraz inne służby. Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli mężczyznę stojącego na parapecie okna na piętrze budynku.

52-latek odgrażał się, że za chwilę skoczy. Kiedy jeden z policjantów rozmawiał z mężczyzną, próbując odwieść go od tego zamiaru, drugi mundurowy wszedł do domu, wbiegł na piętro i wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny, chwycił go za ubranie, a następnie ściągnął z parapetu do wnętrza domu – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Błyskawiczne działanie policjantów zapobiegło tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę przybyłej na miejsce załogi Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.