Obchody Święta Policji i mianowania na wyższe stopnie dla 27 funkcjonariuszy KPP Lubliniec

Obchody Święta Policji i mianowania na wyższe stopnie dla 27 funkcjonariuszy KPP Lubliniec

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości 27 policjantów z lublinieckiej komendy zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne obchody, przypadające na dzień 24 lipca oraz w 102. rocznicę istnienia Policji Państwowej, honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Oprócz policjantek, policjantów i pracowników KPP Lubliniec, w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Gawron, Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, samorządowcy ziemi lublinieckiej, przedstawiciele związku zawodowego Policjantów i pracowników cywilnych Policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych w tym Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów i Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lublińcu.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu, mł. insp. Dariusz Kiedrzyn złożył życzenia policjantkom, policjantom, pracownikom Policji oraz ich rodzinom, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Wyrazy wdzięczności skierował również do samorządowców, dziękując za pomoc i okazane wsparcie w działaniach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lublinieckiego.

Najważniejszą częścią czwartkowych obchodów było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało łącznie 27 lublinieckich policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Romana Rabsztyna w korpusie aspirantów mianowano 10 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów 13 policjantów. Z kolei rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu, w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 4 mundurowych – wymienił asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Na podstawie / zdjęcia: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.