Od sierpnia KINO PLENEROWE DLA MŁODYCH w lublinieckim amfiteatrze. MDK realizuje program “Dom Kultury+”

Od sierpnia KINO PLENEROWE DLA MŁODYCH w lublinieckim amfiteatrze. MDK realizuje program “Dom Kultury+”

Cieszące się dużą popularnością Kino “Karolinka pod chmurką” w sierpniu przeniesie się sprzed siedziby Miejskiego Domu Kultury do Amfiteatru. W nowym otoczeniu, w każdą środę organizowane będą seanse w ramach cyklu “Kino plenerowe dla młodych”. To jedna z inicjatyw zgłoszonych przez młodych mieszkańców Lublińca w ramach projektu “Dom Kultury+”.

Autorką pomysłu jest Aleksandra Tarara – zastępca przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lublińcu. W decyzji o wyborze inicjatywy pomogła wcześniejsza diagnoza przeprowadzona wśród młodych Lublińczan w związku z realizacją Programu “Dom Kultury+”. W diagnozie swoje zdanie wyraziło 85 osób – uczniów lokalnych szkół, członków Młodzieżowej Rady Miejskiej i harcerzy.

Z badania jasno wynikało, że młodzież poszukuje własnej przestrzeni i od czasu do czasu chce współtworzyć wydarzenia adresowane wyłącznie do swojej grupy wiekowej. To zresztą charakterystyczny kierunek dla osób wstępujących w dorosłość. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, komisja oceniająca wnioski złożone w ramach Programu “Dom Kultury+” wybrała “Kino plenerowe dla młodych”, obok czterech innych wniosków – wyjaśnia Agata Woźniak – Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Niebawem szczegółowe informacje dotyczące repertuaru “Kina plenerowego dla młodych” opublikowane zostaną na oficjalnej stronie internetowej, a także na profilu Miejskiego Domu Kultury w portalu społecznościowym Facebook.

.

Sierpniowy repertuar w Kinie “Karolinka” 

Jeśli chodzi o sierpniowy repertuar Kina “Karolinka”, znalazły się tutaj aż cztery propozycje dla najmłodszych!

“Piotruś Królik 2: na gigancie” – to druga część przygód nieco złośliwego gryzonia, który tym razem ucieka z domu! “Mustang z Dzikiej Doliny: droga do wolności” to kolejna wakacyjna propozycja  i opowieść o niezwykłej przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Podobny wątek poruszany jest w animacji “Kraina smoków”, gdzie tym razem współpraca chłopca i młodego smoka musi przynieść konkretny efekt w postaci ocalenia całej krainy. W ostatnich dniach sierpnia na najmłodszych sympatyków kina czekać będą “Elfinki”. Tytułowe istoty przez ponad 200 lat żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Pewnego dnia elfinka Elfie wraz z dwoma towarzyszami wychodzi jednak na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu przygód.

Szczególnie mocno polecamy tzw. “poranki” w Kinie Karolinka, organizowane w każdy sierpniowy wtorek i piątek o godz. 10:00. Cena biletu na seanse grane do południa to tylko 12 zł! Warto skorzystać z tej możliwości – zachęca Paulina Pielarz z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Starszym widzom polecamy film sensacyjny “Czarna wdowa”, w którym ujrzymy superbohaterów z imperium Marvela. W repertuarze znajdzie się również miejsce na kryminał produkcji polskiej “W jak morderstwo” – z udziałem takich gwiazd polskiego kina jak Anna Smołowik, Paweł Domagała, Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski czy Dorota Segda.

Pełny repertuar Kina “Karolinka” znajduje się na stronie www.mdk.lubliniec.pl. Bilety do banycia za pośrednictwem strony internetowej lub w kasie kina czynnej codziennie od godziny 14:30.

MDK LUBLINIEC – PROFIL FACEBOOK: TUTAJ

Czytaj również:

Konkurs “Dom Kultury+” rozstrzygnięty! Przed nami aż pięć wydarzeń zaproponowanych przez mieszkańców [MDK Lubliniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.