“Od trzech lat miasto mydli nam oczy” – Burmistrz Lublińca odpowiada na krytyczne uwagi mieszkańca ulicy Niemena

“Od trzech lat miasto mydli nam oczy” – Burmistrz Lublińca odpowiada na krytyczne uwagi mieszkańca ulicy Niemena

Mieszkaniec Lublińca zwrócił się z prośbą do naszej redakcji o poruszenie sprawy rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ulicy Czesława Niemena.

Od prawie trzech lat miasto mydli nam oczy informując o tej inwestycji – przekonuje autor listu.

Miasto nikomu nie mydli oczu tylko realizuje w ramach budżetu zadania w nim zapisane – odpowiada Burmistrz Lublińca, Edward Maniura.

Od dłuższego czasu jesteśmy wprowadzani w błąd przez Burmistrza miasta, który w zakładce “Pytania do Burmistrza” na stronie Urzędu Miejskiego kilka razy deklarował rozbudowę sieci, oraz przez dyrektora Zakładu Usług Komunalnych. Z początkiem tego roku sporządzono dokumentację projektową i obiecano rozbudowę sieci w jego II kwartale – przypomina nasz Czytelnik.

Dodaje, że dopiero w miniony poniedziałek, po wielu interwencjach w Urzędzie Miejskim i w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Lokalowej i Ciepłownictwa, na ul. Niemena rozpoczęto wreszcie prace lecz są one prowadzone przy pomocy minikoparki… co zaniepokoiło właścicieli tutejszych działek.

Pracownicy pierwsze słyszą o rozbudowie kanalizacji. Na pytanie zadane przez mieszkańców odparli, że nic nie wiedzą o rozbudowie kanalizacji tylko o rozbudowie wodociągu. Moim zdaniem firma, na obecnym etapie, nie dysponuje sprzętem niezbędnym do wykonania takiej pracy, chyba że jest tylko początek realizacji projektu – pisze mieszkaniec, prosząc o zajęcie się sprawą, ponieważ jak wskazuje:

Kolejne rodziny wybudowały tutaj swoje domy, zaczęły spłacać kredyty lecz z uwagi na brak możliwości przyłączenia do sieci nie mają możliwości zamieszkania w powstałych nieruchomościach;

Miasto nikomu nie mydli oczu tylko realizuje w ramach budżetu zadania w nim zapisane – pisze Burmistrz Lublińca, Edward Maniura. W odpowiedzi na zapytanie prasowe potwierdził, że wodociąg i kanalizacja sanitarna na ul. Niemena zainstalowane zostaną do końca listopada 2021. Podkreślił, że trudności gruntowe spowodowały, że wodociąg będzie realizowany metodą przewiertów.

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej Lokalowej i Ciepłownictwa powinni pracować a nie dyskutować z mieszkańcami – ripostuje Burmistrz Maniura – Szkoda, że w naszym kochanym kraju nie obowiązują standardy zachodnie, polegające na tym, że działki budowlane kupuje się od miasta a nie od prywatnych osób a później miasto, czyli my wszyscy, płacimy za uzbrojenie takiego terenu – zauważa w korespondencji z Lublinieckim.pl

Tereny przy ul. Niemena były sprzedawane przez prywatnych właścicieli ale są to zaszłości związane z uchwalonym w 2006 roku Planem Zagospodarowania Przestrzennego – przypomina Burmistrz Edward Maniura.

O problemach występujących na ul. Niemena pisaliśmy już w czerwcu tego roku:

“Pomoc młodym ludziom ważniejsza niż zagospodarowanie terenów zielonych”. Lublinieccy radni piszą do Burmistrza

 1. To proszę też sprawdzić jaki jest status instalacji wodnokanalizacyjnej na ulicy Łąkowej….

  Odpowiedz
 2. 1. Dlaczego wydano pozwolenie na budowę, jeśli działki były nie uzbrojone?

  2. Dlaczego mieszkańcy miasta muszą się zrzucać na budowę kanalizacji do działek, które jakiś spryciarz pewnie kupił taniej niż w pozostałych lokalizacjach, bo nie były w pełni uzbrojone ? Jako podatnik nie zgadzam się z taką polityką ! Chcę lepsze drogi w mieście lub tanią komunikację!

  Odpowiedz
 3. Panie Redaktorze nie chodzi o Prawo Zamówień Publicznych tylko o Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Edward Maniura

  Odpowiedz
 4. Odnosząc się do treści artykułu pragnę poinformować, że zadania przewidziane w tym roku do realizacji w ulicy Niemena zostaną wykonane. Chciałbym jednak prosić, aby zainteresowani swoje pytania i uwagi zgłaszali bezpośrednio w siedzibie przedsiębiorstwa realizującego inwestycję. Natomiast my ze swej strony postaramy się wyjaśnić wątpliwości oraz w miarę możliwości rozwiązać problemy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.