[OFICJALNIE] Wiemy kto spada i kto awansuje w lublinieckim Podokręgu Piłki Nożnej!

[OFICJALNIE] Wiemy kto spada i kto awansuje w lublinieckim Podokręgu Piłki Nożnej!

Udało nam się dotrzeć do ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących spadków i awansów pomiędzy piłkarską A-klasą i B-klasą w Podokręgu Lublinieckim. Wiemy również ile drużyn reprezentujących powiat lubliniecki w lidze okręgowej zostało zdegradowanych do klasy A. Mamy też informacje na temat nowych klubów, które w sezonie 2019/20 zasilą klasę B.

Decyzje dotyczące kształtu rozgrywek w sezonie 2019/20 zapadły w trakcie wtorkowego posiedzenia władz PPN Lubliniec. W piątek, w rozmowie Lublinieckim.pl, najważniejsze informacje dotyczące ustaleń podjętych przez Zarząd zdradził Prezes lublinieckiego PPN, Krzysztof Olczyk. Co wiemy?

Z ligą okręgową pożegnają się trzy kluby zlokalizowane na terenie powiatu lublinieckiego. Będą to: Warta Kamieńskie Młyny, Orzeł Babienica/Psary oraz Sparta Lubliniec. W kolejnych rozgrywkach te zespoły zagrają w A-klasie.

W przeciwnym kierunku powędruje Jedność Boronów, która po jednorocznym pobycie w klasie A awansowała do ligi okręgowej.

Z A-klasy do B-klasy spadną trzy zespoły – będą to Błękitni Herby, LKS Hadra oraz Sparta Tworóg.

Z klasy B do klasy A awansują drużyny Unii Lisowice i Orła Pawonków.

Po czternastu latach dojdzie do reaktywacji klubu piłkarskiego w Gwoździanach. Zgodnie z jednym z naszych poprzednich tekstów – klub, który wcześniej funkcjonował pod nazwą “Czarni”, został już zarejestrowany w Śląskim Związku Piłki Nożnej i rozpocznie sezon w B-klasie pod nową nazwą KS Gwoździany.

Wiele wskazuje na to, że swoją działalność wznowi również Rozwój Olszyna – klub rozwiązany w 2016 roku. Sprawa ewentualnej reaktywacji będzie jednak znana w najbliższych dniach. 19 czerwca upływa termin zgłoszenia wszystkich klubów do poszczególnych rozgrywek i wtedy dowiemy się jaka decyzja zapadła w Olszynie.

Z uwagi na to, że Sparta Lubliniec spadła do A-klasy, rezerwowa ekipa z Lublińca, grająca dotychczas w tej lidze, będzie musiała rozpocząć kolejne rozgrywki w niższej klasie B – tak wynika z przepisów, wedle których nie może dojść do bezpośredniej konfrontacji pierwszej drużyny z ekipą rezerw w tej samej lidze. Jeśli Sparta powoła kadrę rezerwową a do rozgrywek zgłoszą się Gwoździany i Olszyna, wówczas B-klasa będzie liczyć nawet 15 zespołów.

Pomimo, iż klasa B może poszerzyć się o trzy zespoły, nie wpłynie to na liczbę drużyn w A-klasie. Nie przewidujemy takiej sytuacji, że wzrost ilości zespołów z B-klasy zredukuje ilość spadków z klasy A – zapowiada Prezes Krzysztof Olczyk. W A-klasie pozostanie co prawda 14 zespołów ale spadek trzech silnych klubów z ligi okręgowej sprawi, że kolejny sezon, bez wątpienia, będzie najbardziej atrakcyjną kampanią w A-klasie od wielu lat!

  1. Redaktorku 19 czerwca upływa termin dotyczący Olszyny i na teraz nie jest znane rozstrzygnięcie a artykuł z 5 lipca. Nawet mistrz Joda by tego lepiej nie wymyślił????

    Odpowiedz
  2. Jeśli Olszyna wystartuje i Sparta II też to wtedy bedzie 16 zespołów Czy nie za dużo jak na B klase?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.