Okradły market, w którym… same pracowały? Dwie kobiety zatrzymane przez lublinieckich policjantów

Okradły market, w którym… same pracowały? Dwie kobiety zatrzymane przez lublinieckich policjantów

Dwie mieszkanki powiatu lublinieckiego zostały zatrzymane przez policjantów w związku z kradzieżą jaka miała miejsce pod koniec sierpnia w jednym z lublinieckich marketów.

Jak ustalili śledczy, sprawczynie miały dopuścić się kradzieży artykułów na kwotę przekraczającą 1,6 tys. zł w markecie, w którym były zatrudnione. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Pod koniec sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali dwie kobiety, które wspólnie i w porozumieniu miały dopuścić się kradzieży w jednym z lublinieckich marketów. Obie sprawczynie na co dzień były pracownicami tego marketu, a zatrzymane zostały na gorącym uczynku, w momencie dokonywania kradzieży. Wartość skradzionego towaru wyceniona została na kwotę ponad 1,6 tys. zł

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w mieszkaniach zatrzymanych kobiet kryminalni ujawnili i zabezpieczyli liczne artykuły, które mogą pochodzić z podobnych przestępstw – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej komendy.

Dodatkowo funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalają jaką rolę w przestępczym procederze pełniła każda z osób. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec obu zatrzymanych mieszkanek powiatu lublinieckiego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: lubliniec.policja.gov.pl

  1. “Jak ustalili śledczy” – skąd takie informacje od ochrony marketu? Lublinieckiej policji kiepsko wychodzi działanie w markecie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.