Olbrzymie niebezpieczeństwo w lublinieckich lasach! Ktoś rozrzuca ostre “spinery” na leśnych drogach

Olbrzymie niebezpieczeństwo w lublinieckich lasach! Ktoś rozrzuca ostre “spinery” na leśnych drogach

“W ostatnich dniach, w kilku lokalizacjach w lesie w okolicy miejscowości Solarnia oraz Kośmidry doszło do przebicia opon w samochodach poprzez najechanie na “spinery” czyli specjalnie do tego celu przygotowane kolce”

– informuje Nadleśnictwo Lubliniec w piątkowym komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu w portalu społecznościowym Facebook.

“Póki co, nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie i ile kolców zostało wyrzuconych na drogi leśne, ale z pewnością stanowią duże niebezpieczeństwo dla osób przemieszczających się po lesie! Kolce są bardzo ostre i mogą przebić podeszwę buta, więc bardzo prosimy, zachowajcie ostrożność a o przypadkach odnalezienia takich kolców powiadomcie nas” – apelują przedstawiciele lublinieckiego Nadleśnictwa.

Apel skierowany jest do “wszystkich rowerzystów, biegaczy, grzybiarzy i innych osób odwiedzających lasy, szczególnie w pobliżu Kośmidrów, Koszwic, Dziewczej Góry i Solarni“.

Jak czytamy w komunikacie: Sprawa zostanie zgłoszona na policję. Straż Leśna także prowadzi czynności w tej sprawie, między innymi analizując materiały z fotopułapek. Jeśli posiadacie informacje o sprawcy tego nieodpowiedzialnego czynu, również prosimy o wiadomość, może być z zachowaniem anonimowości” – informuje Nadleśnictwo Lubliniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.