Olszyna. Ogień na parterze – szybka interwencja strażaków.

Olszyna. Ogień na parterze – szybka interwencja strażaków.

W niedzielę 10 zastępów straży pożarnej interweniowało w Olszynie (gm. Herby). Doszło tu do pożaru w domu jednorodzinnym. Mieszkańcy posesji zdołali opuścić budynek przed przybyciem służb. Szybka reakcja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia jednak straty powstałe w wyniku pożaru sięgnęły około 40 tysięcy złotych. 

Pożar wybuchł po godzinie 18:30. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały wydobywający się gęsty dym z pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku – Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem otwartym, w tym papierosami i zapałki – poinformował Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.

W akcji uczestniczyły trzy zastępy z PSP w Lublińcu, zastęp z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Chwostka, Hadry, Kaliny, Lisowa, Olszyny i Taniny. Na miejsce rozdysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Zespół Pogotowia Energetycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w pomieszczeniu objętym pożarem, ugaszeniu pożaru, przeszukaniu pomieszczeń oraz dokonaniu częściowej rozbiórki deskowania stropu – dodaje Wojciech Kwapień. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Pogotowia Energetycznego odłączył zasilanie budynku w energię elektryczną.

Wójt Gminy Herby, Iwona Burek, zorganizowała lokal zastępczy dla pogorzelców. Działania gaśnicze zostały zakończone o godz. 22:32. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.